Обсяг міжнародних резервів України сягнув 39,92 млрд доларів США

Станом на 1 грудня 2024 року обсяг міжнародних резервів України сягнув 39,92 млрд доларів США. Це на 9,1% більше, ніж місяцем раніше. Такий показник свідчить про фінансову стабільність країни та зумовлений декількома ключовими факторами, серед яких значна міжнародна фінансова підтримка, зменшення продажу валюти Національним банком і позитивна переоцінка активів. Про це повідомляє НБУ.
У листопаді Україна отримала вагому допомогу від міжнародних партнерів, яка стала одним із основних джерел зростання резервів. На валютні рахунки уряду надійшло 6,68 млрд доларів США, зокрема:
- 4,79 млрд дол. США від Світового банку;
- 1,35 млрд дол. США від уряду США;
- 235 млн дол. США від Японії;
- 99,9 млн дол. США від Південної Кореї;
- 191,9 млн дол. США від розміщення валютних облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП).
Водночас уряд виплатив 433,8 млн доларів США на обслуговування і погашення державного боргу в іноземній валюті, з яких найбільші суми пішли на обслуговування валютних ОВДП, боргів перед Європейським інвестиційним банком (ЄІБ), Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) та Світовим банком. Окрім цього, Україні вдалося виконати зобов’язання перед Міжнародним валютним фондом на суму 263,8 млн доларів США.
Національний банк України продовжував активну діяльність на валютному ринку. У листопаді він продав 2,71 млрд доларів США та викупив до резервів 4,4 млн доларів США. У результаті чистий продаж валюти становив 2,71 млрд доларів США, що на 21% менше, ніж у жовтні. Така динаміка сприяла зменшенню тиску на резерви та їх стабілізації.
Ще одним важливим фактором зростання резервів стала позитивна переоцінка фінансових інструментів. У листопаді їхня вартість збільшилася на 71,9 млн доларів США завдяки змінам на ринках.
Поточний обсяг міжнародних резервів забезпечує фінансування імпорту на 5 місяців, що є важливим показником для підтримки макроекономічної стабільності країни. Дані щодо резервів публікуються щомісяця: попередні – до 7 числа, а уточнені – до 21 числа наступного місяця.