Політичні

“Ми перенесли бойові дії на територію ворога, щоб ворог відчув те, що ми відчуваємо щодня”: Олександр Сирський

Минулого четверга в ексклюзивному інтерв’ю CNN– першому з моменту його призначення головнокомандувачем ЗСУ – Олександр Сирський розповів, що Росія планувала розпочати новий наступ на Україну з Курської області ще до несподіваного транскордонного вторгнення Києва.

У серпні українські війська увірвалися до Курська, здійснивши транскордонне вторгнення, яке стало несподіванкою навіть для американських союзників. Це стало свідоцтвом того, що, незважаючи на перевагу Росії в живій силі та бронетехніці, її армія має ахіллесові п’яти.

Сирський констатував, що вважає Курську операцію успішною. «Вона зменшила загрозу ворожого наступу. Ми не дозволили їм діяти. Ми перенесли бойові дії на територію ворога, щоб [ворог] відчув те, що ми відчуваємо щодня».

Хлопці ЗСУ змогли зупинити просування орків в районі Покровська, що було однією з основних цілей операції. Перенесення бойових дій на територію противника дозволило зірвати плани Росії щодо нового наступу на Україну з Курської області. «За останні шість днів ворог не просунувся на Покровському напрямку ні на метр. Тобто наша стратегія працює», – зазначив він. «Ми позбавили їх можливості маневрувати і розгортати свої сили підкріплення з інших напрямків… і це послаблення, безумовно, відчувається на інших напрямках. Ми відзначаємо, що кількість артилерійських обстрілів, а також інтенсивність наступу зменшилася».

Операція допомогла зменшити тиск на інших ділянках фронту, що дозволило українським військам краще утримувати свої позиції. Ці фактори разом зробили операцію успішною з точки зору досягнення стратегічних цілей і підвищення бойового духу українських військових.

У найбільш детальному поясненні причин вторгнення Сирський окреслив ключові цілі операції: не дати Росії використати Курськ як плацдарм для нового наступу, відволікти сили Москви від інших напрямків, створити зону безпеки і запобігти транскордонним обстрілам цивільних об’єктів, взяти військовополонених і підняти моральний дух українських військ і нації в цілому.

ЧИТАТИ
“Мені байдуже, що станеться з Україною”: Європа шокована перспективами віцепрезидентства Джея Ді Венса

Генерал зауважив, що Кремль  перекинув до Курська десятки тисяч військових, у тому числі одні з найкращих десантно-штурмових підрозділів.

Фронт – це моє життя

У розмові з журналістом  CNN після інспекції лінії фронту, генерал сказав, що немає сумнівів у тому, що Україна має перевагу в озброєнні та чисельності, намагаючись захиститися від російської агресії.

«Ворог дійсно має перевагу в авіації, в ракетах, в артилерії, в кількості боєприпасів, які вони використовують, звичайно, в особовому складі, танках, БМП», – сказав він. Але той факт, що Росія має таку матеріальну перевагу, змусив Україну стати розумнішою та ефективнішою у тому, як вона веде війну,  пан Сирський.

«Ми не можемо воювати так само, як вони, тому ми повинні використовувати, в першу чергу, найбільш ефективний підхід, використовувати наші сили і засоби з максимальним використанням особливостей місцевості, інженерних споруд, а також використовувати технічну перевагу», – сказав він, сфокусувавшись на прогресивній українській програмі БПЛА та іншого високотехнологічних озброєнь вітчизняного виробництва.

Сирський розповів інтерв’юєрам, що затримки з американською військовою допомогою призвели до серйозних невдач на полі бою і падіння бойового духу, що, на його думку, досі залишається проблемою. Водночас, Україна намагалася поповнити свої війська, виснажені та зменшені після дворічної боротьби з невпинним наступом Росії.

Генерал зауважив, що одним з пріоритетів є мобілізація новобранців. Але суперечливий закон про мобілізацію, який зобов’язав усіх чоловіків віком від 18 до 60 років зареєструватися як військовозобов’язані і постійно мати при собі реєстраційні документи, що мало на меті зробити процес набору більш прозорим і справедливим, – не виправдав сподівань. Новобранці прибувають на фронт. Але не всі новобранці готові воювати і регулярно залишають свої позиції.

ЧИТАТИ
Заманити на дах і прибрати сходи: китайська гра у війні Росії проти України

Сирський визнав, що його війська вирушають на першу лінію, отримавши менше підготовки, ніж йому хотілося б. «Звичайно, кожен хоче, щоб рівень підготовки був найкращим, тому ми готуємо висококваліфікованих професійних військових, – сказав він. «У той же час, динаміка на фронті вимагає від нас якнайшвидшого залучення військовослужбовців строкової служби», – додав він, пояснивши, що новобранці проходять місяць базової військової підготовки, після чого від півмісяця до місяця більш спеціалізованої підготовки, перш ніж їх відправляють у бій.

Генерал подякував західним союзникам за підтримку України. Перейшовши з української на англійську, він сказав: «Разом ми сильніші. Разом ми можемо перемогти».

Тетяна Морараш

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку