Політичні

Опитування компанії Rating Group: українці вірять у перемогу та сумніваються в дієвості мирних перемовин з Росією

Схоже, колективна свідомість звикає до думки, що завершення активної фази війни зовсім не означає  повної та сталої перемоги України над країною-агресором. Слід готуватися до того, що віроломний “великий брат” не полишить своїх імперських амбіцій та з часом російська агресія рецидивує, можливо, й не раз. Тому нав’язле в зубах “хочеш миру – готуйся до війни” не втрачає своєї актуальності.

Опитування компанії Rating Group: українці вірять у перемогу та сумніваються в дієвості мирних перемовин з Росією
Інфографіка: ІА”ФАКТ”, за даними Rating Group

Опитування, проведене цьогоріч компанією Rating Group за підтримки Карнегі  (Фонд Карнегі за міжнародний мир — CEIP), продемонструвало масову впевненість українців, що від нової війни Україну вбереже лише власна потужна зброя. На НАТО наші співвітчизники покладаються менше. Хоч 77% ратують за вступ до північноатлантичного альянсу, але лише половина з них – 36% –  вважають, що воно захистить від нового нападу росії. Нарешті, лише кожен десятий з опитаних вірить, що від нового нападу убезпечить домовленість з росією.

У поточному році Україна планує збільшити потужності українського оборонно-промислового комплексу вшестеро, тоді як торік вдалося збільшити їх втричі. Україна активно залучає зовнішнє фінансування та підвищує власні бюджетні надходження для безпеки та оборони.  Наша держава спрямовує зусилля на розробку нових технологій, модернізацію виробництва та підвищення якості продукції, активно співпрацює з іншими державами та міжнародними організаціями для обміну досвідом та технологіями. Важливим є розвиток систем ППО та виробництво артилерійських боєприпасів. Незважаючи на виклики, Україна продовжує зосереджувати зусилля на розвитку ОПК.

Українці вірять в прийдешню перемогу над росією

Вищезгадане опитування громадської думки, проведене компанією Rating Group за підтримки Карнегі, показало, що українці твердо вірять у свою національну справу, навіть якщо часом сумніваються щодо шляху до перемоги.

Переважна більшість українців не припускає вірогідність того, що агресор виграє війну (відсоток тих, хто припускає таку крамольну думку лише 5%). Половина решти опитаних  вважає, що Україна переможе, приблизно стільки ж впевнені, що війна закінчиться паритетом сторін.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Як Меркель вирішувала долю України і НАТО: історичні моменти в мемуарах ексканцлерки

Щодо територіальних результатів війни, то 3 з 4 українців вірять, що Україна врешті-решт звільнить усі свої землі. Трохи більше половини – 56% – сподіваються, що Україна поверне частину чи всі свої території протягом наступного року і що війна закінчиться протягом двох років (59%).

Оптимізм зрілого покоління проти песимізму молоді щодо перспектив розвитку воєнних подій

Дослідження продемонструвало й різність сприйняття старшим і молодшим поколіннями українців траєкторії війни та політичних уподобань. Українці похилого віку вирізняються своїм воєнним оптимізмом за більшістю показників. Вони більш позитивно оцінювали поточну динаміку бойових дій і були більш впевнені в швидкій та остаточній перемозі України, рішучіше підтримували продовження боротьби до звільнення всієї території, і в більшості своїй не підтримували ідею перемовин з росією.

У той же час молоді українці, особливо ті, кому менше 35 років, в більшості своїй були найбільш песимістично налаштовані щодо шансів України на перемогу та найбільше готові до компромісних результати війни. Лише двоє з п’яти осіб віком від 18 до 25 років підтримували ідею боротьби до остаточного звільнення всієї території України до кордонів 1991 року. Серед людей похилого віку цей відсоток становив  60%.

Частка українців, які воліють шукати компроміс для припинення війни шляхом переговорів на відміну від продовження війни, знизилася з 43 до 26 відсотків. Більшість тих, хто схилявся до перемовин, уявляли собі Україну в досить сильній позиції, щоб диктувати країні-агресору свої умови за всіма статтями: щодо повного виведення орків з території України, судового переслідування російських ідеологів війни за військові злочини, виплати репарацій тощо.

Бачення українців щодо варіантів припинення війни продемонстрували непримиренну різницю між їхніми очікуваннями та вимогами агресора. 83% опитаних співвітчизників категорично не згодні зі скороченням українських військових можливостей як умови для завершення війни. Двоє з трьох опитаних не згодні з компромісними рішеннями на кшталт припинення вогню, яке заморожує поточні лінії фронту, рівно як і відмовою України від перспективи вступу в ЄС або НАТО.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  У Великій Британії тривають протести "правих" проти "лівих"

Українці не вірять в дієвість мирних перемовин з росією

Переважна більшість українців не вірять в порядність російського істеблішменту і впевнені, що росія нападе знов за першої нагоди навіть всупереч підписаній мирній угоді, в разі підписання останньої. І що саме самі переговори та  підписання мирної угоди потрібні лише як відстрочка для мобілізації ресурсів для подальшого вторгнення  в Україну.

Лише 26 % прагнуть, щоб наші іноземні партнери розгорнули свої війська для захисту України. Але щодо бажання і готовності іноземних партнерів воювати своїми силами від імені України, більшість опитаних – 63 %  – ілюзій не мають. І вважають прийнятним натомість постачання зброї далекого радіусу дії, навчання та оборонної промислової підтримки.

Тетяна Морараш

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку