Точка зору

Переговори України з РФ чи ескалація: майбутнє війни очима європейських медіа

2024 рік став важливим та складним етапом у війні України з Росією. Попри героїчний спротив і потужну підтримку міжнародних партнерів, кілька ключових військових операцій не принесли очікуваних результатів. Наступ у Курській області, що почався в серпні, став випробуванням як для Збройних сил України, так і для їхніх союзників. Західні країни, дозволивши використання своєї зброї для ударів по військових об’єктах на території Росії, очікували значних успіхів, однак вирішального прориву досягнуто не було.

У цьому контексті на горизонті знову з’являється перспектива переговорів. Європейські медіа активно обговорюють, чи зможе Україна зберегти свою позицію в майбутніх перемовинах та як результати президентських виборів у США, де можливе повернення Дональда Трампа, вплинуть на перебіг подій. І хоча офіційний Київ продовжує наголошувати на необхідності повного звільнення своїх територій, міжнародна спільнота все частіше говорить про пошук компромісу.

Dagens Nyheter – Швеція. Багато що тепер залежить від Вашингтона, – зауважується в статті  стокгольмської Dagens Nyheter:

“Якщо Трамп наважиться посилити Україну перед переговорами, то тоді ймовірність досягнення довгострокової домовленості могла б зрости. Однак, судячи з повідомлень ЗМІ, майбутні переговори більше нагадують капітуляцію.

Якщо адміністрація Трампа ретельно проаналізує співвідношення сил і правильно розіграє свої карти, то вона могла б запобігти новій війні через рік чи два. Якщо ж Вашингтон продавить сумнівне рішення, яке не передбачає гарантій безпеки, то можна виходити з того, що в цій війні, що триває з 2014 року, настане лише короткочасна пауза”.

Aktuality.sk – Словаччина. Портал Aktuality.sk вважає серйозною помилкою поїздку словацького Прем’єр-міністра Роберта Фіцо до Путіна напередодні Різдва, а також ідею Фіцо запропонувати Братиславу як місце для проведення переговорів:

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Як світові медіа реагують на катастрофічні пожежі в Каліфорнії

“Наша зовнішньополітична орієнтація на Захід чітко прописана в Конституції. В НАТО та Євросоюзі також сказано в обов’язковій програмі уряду. Країна, яка входить до НАТО, не може бути нейтральною. Фіцо робить зраду.

… Одного разу вже з’явилася ідея того, що Чехословаччина може бути нейтральною країною, яка є свого роду мостом між Сходом і Заходом. Це було реакцією президента Едварда Бенеша на мюнхенську зраду союзників [1938 року], коли він таким чином мав намір убезпечити країну як зі сходу, так і із заходу на випадок світової війни.

… Росія пізніше скористалися цими договорами під час комуністичного перевороту 1948 року, і навіть під час вторгнення до Словаччини 1968 року”.

Correio da Manhã – Португалія. Лісабонська Correio da Manhã побоюється того, що може бути надісланий невірний сигнал:

“Світ залишається заручником воєн в Україні та на Близькому Сході.

… Сьогодні йдеться про те, чи діє взагалі міжнародне право. Результат цих конфліктів визначатиме майбутнє. Якщо вийде так, що на право можна начхати і агресія себе окупає, тоді цей експеримент повторять і інші автократи. Не виключено, що наступний рік відбудеться під знаком переговорів. Однак мирними ці переговори будуть лише в тому випадку, якщо вони відбуватимуться за дотриманням міжнародних норм, що гарантують загальну безпеку”.

Postimees – Естонія. Талліннська Postimees підсумовує:

“За минулий рік Захід на півкроку віддалився від України. Йдеться вже не про те, як допомогти Україні здобути перемогу, а про те, як укласти перемир’я на найбільш вигідних умовах. Будь-яке перемир’я вплине на внутрішньополітичну ситуацію в Україні та відкриє Росії нові можливості впливу.

…Росія озброюється та посилює свою армію – про це свідчать офіційні доповіді спецслужб. Поки що становище України не безнадійне, проте у 2024 році, на жаль, ми розпочали рух у невірному напрямку. На тлі висловлювань новообраного Президента США Дональда Трампа Кремль підбадьорився – і почав ескалацію в цій війні”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку