Після інвентаризації судових ухвал та активів АРМА стягнуло 11 млн гривень

Національне агентство з розшуку та менеджменту активів (АРМА) у співпраці з Офісом Генерального прокурора завершило інвентаризацію судових ухвал та активів. За результатами цього процесу агентству вдалося стягнути 11 мільйонів гривень із заарештованих активів. Про це повідомляє пресслужба АРМА.
“Це перші результати від інвентаризації ухвал та арештованих активів з Офісом Генерального прокурора”, – йдеться у повідомленні.
Інвентаризація, що завершилася в червні 2025 року, дозволила виявити низку порушень та невідповідностей. Було встановлено, що частина судових рішень взагалі не була внесена до Єдиного державного реєстру арештованих активів (ЄДРАА). Окрім того, зведено дані про ухвали, якими скасовувались арешти, а також документи про конфіскацію та спеціальну конфіскацію майна, переданого в управління АРМА. На основі однієї з таких ухвал, яка раніше не була належним чином оформлена й внесена до реєстру, було списано 11 мільйонів гривень.
“Цей приклад є наочною демонстрацією результативності системної співпраці АРМА з Офісом Генпрокурора. Кожне рішення суду буде працювати в інтересах держави, а кожна гривня – на збройні сили. Протокол інвентаризації ухвал та активів – це дієвий механізм встановлення юридичних і фактичних реалій з управління арештованими активами, який ставить крапку в маніпуляціях щодо підстав неможливості виконання рішень суду”, – пояснили в агентстві.
Серед активів, управління якими наразі законодавчо заблоковано, суттєву частку становлять корпоративні права та майно, пов’язане з російською федерацією. Частина цих активів перебуває у статусі не підлягаючих виконанню, тоді як інші є об’єктами підготовчих процедур.
Нагадаємо, з другої половини 2023 року АРМА почало реалізовувати внутрішню реформу. Агентство стало співавтором урядового законопроєкту, який стосується реформи системи управління активами, а також подало свої пропозиції до депутатського проєкту 12374-д. Серед ініціатив агентства — запуск і наповнення Реєстру арештованих активів, перегляд і розірвання неефективних договорів управління, розробка нових правил для управління та реалізації майна.