Діти війни

Побиття військового на сцені в столичній школі: вистава, яка обурила суспільство

Під час війни, коли в багатьох школах України діти та педагоги організовують допомогу військовим, плетуть маскувальні сітки, збирають гуманітарну допомогу та проводять патріотичні заходи, у столичній школі №309 стався скандальний випадок. На святковому концерті учні показали виставу, в якій цивільний громадянин б’є військовослужбовця Збройних сил України. Відео цієї сценки швидко розлетілося мережею, викликавши хвилю обурення серед українців.

Міністр освіти і науки України Оксен Лісовий у Фейсбук засудив цей інцидент, назвавши його ганебним та неприпустимим. Він наголосив, що на третьому році повномасштабної війни подібні вистави демонструють відверту зневагу до військових, які щодня ризикують життям заради країни.

“Відео, на якому учні київської школи розігрують сценку, у якій демонструють відверту зневагу до “військового”, є ганебним і неприпустимим на третьому році повномасштабного вторгнення і 11-му році війни.

Зателефонував директорці школи з вимогою провести внутрішнє розслідування і зібрати пояснення від усіх, хто брав участь у цьому вчинку. Мені особисто дико, що жоден із тих, хто брав участь у підготовці та безпосередній участі в цій сцені, не відчув спротиву.

Має бути проведено ретельне службове розслідування, а щодо всіх причетних — ухвалені відповідні рішення. Ніхто не має права демонструвати неповагу до тих, хто ціною власного життя та здоров’я захищає країну”, – написав Лісовий.

Слід зазначити, що Дарницьке управління поліції Києва вже розпочало перевірку за фактом цього інциденту. Однак директорка навчального закладу висловила свою позицію лише після масового розголосу та втручання чиновників. На своїй сторінці у Фейсбук вона вибачилася перед усіма, кого сценка могла образити, та повідомила, що було проведено внутрішнє розслідування. Керівниця заявила, що побиття військового не входило до офіційної програми святкового концерту, а нагляд педагогів виявився недостатнім. Також наголосила, що учні не усвідомлювали наслідків такого “жарту”.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  У Мінсоцполітики розповіли про особливості допомоги для родин з дітьми в прифронтових регіонах

“Я, директорка школи 309, із почуттям глибокої відповідальності звертаюсь до спільноти у зв’язку з інцидентом, який стався під час шкільного заходу. Під час вистави, що відбувалась у п’ятницю, учні без погодження зі сценарієм додали імпровізовану сценку, яка викликала справедливе обурення у суспільстві. Ця ситуація є неприпустимою, особливо в умовах , коли наша країна вже 11 років протистоїть російській агресії, а завдяки воїнам Збройних Сил України ми маємо можливість навчати дітей у відносно мирному середовищі.

Як керівниця закладу, я несу персональну відповідальність за організацію освітнього процесу та виховну роботу , тому щиро прошу вибачення у всіх, кого ця ситуація зачепила або образила.Особливо – у наших військовослужбовців, які щодня ризикують життям заради нашої свободи, та їхніх родин, для яких ця сценка стала болючим і неприпустимим сигналом.

Ми вже провели службове розслідування, зібрали пояснення від усіх причетних і проінформували відповідні органи. Проведене розслідування засвідчило:
-імпровізована сценка не була частиною сценарію заходу;
– педагогічний контроль за виступами під час заходу виявився недостатнім;
-учні, які створили сценку, не усвідомлювали глибинних наслідків такого вчинку, вважаючи це жартом без негативного контексту.

Водночас ми розуміємо, що недостатньо просто виявити причину. Ситуація засвідчила необхідність глибокої системної роботи з інформаційною гігієною учнів та педагогів, адже, на жаль ,у сучасному інформаційному просторі нерідко просуваються токсичні наративи, які знецінюють роль нашої армії та інституцій держави.

Ми вже запланували цикл уроків з медіаграмотності, зустрічі з військовими, а також посилили контроль за підготовкою виховних заходів. Ми відкриті до співпраці з батьками, громадськістю та всіма, хто готовий допомогти нам виховувати молодь у дусі патріотизму.

Нам боляче через цю ситуацію, але ми не приховуємо проблем, не знімаємо з себе відповідальності, а діємо, щоб такого більше не повторилось. Наша школа завжди була і залишається закладом, де виховують повагу до Збройних Сил України, патріотизм, вдячність за мир, який захищають наші воїни”,написала директорка школи.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Навчання керуванню FPV-дронами стане частиною шкільної програми українських дітей

Ці пояснення викликають багато запитань. Як могла подібна сценка бути показана перед аудиторією, якщо у школі завжди відбуваються репетиції перед концертами? Як педагоги могли не знати, що саме готують діти? Організація подібного заходу вимагає узгодження сценарію, а тому важко повірити, що ніхто з дорослих не помітив, який зміст має ця вистава.

Директорка повідомила, що у школі запровадять додаткові виховні заходи, запросять військових для розмов з учнями та посилять контроль за майбутніми заходами. Однак ситуація демонструє значно глибшу проблему – брак відповідальності серед педагогів та недостатній рівень контролю за змістом виховних заходів. Цей випадок став тривожним сигналом про те, що в деяких освітніх закладах не приділяють достатньої уваги формуванню патріотичних цінностей і поваги до військових, які боронять країну.

Війна триває, і українське суспільство має бути об’єднаним у своїй підтримці тих, хто віддає життя за незалежність. Будь-які випадки неповаги до військових повинні отримувати жорстку реакцію. Виправдання керівництва школи звучать щонайменше дивно, адже під час підготовки заходу неможливо було не знати, що саме готують учні. Відповідальність за подібні ситуації повинні нести не лише діти, а й дорослі, які допустили таке на сцені навчального закладу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку