Цифрошок

Понад 2 млрд гривень заплатили українці за порушення ПДР

Система автоматичної фіксації порушення правил дорожнього руху в Україні діє вже протягом чотирьох років. За цей час на дорогах було встановлено 265 камер в 25 містах 15 регіонів. Завдяки приладам вдалося зафіксувати понад 10 мільйонів порушень за які водіям було виписано штрафів на загальну суму 2,1 млрд гривень.

Камери встановлюють переважно на аварійно небезпечних ділянках доріг – місцях найбільшої концентрації ДТП. Лише протягом минулого року на дорогах з’явилося 50 нових приладів автоматичної фіксації порушень.

“За чотири роки роботи системи поліцейські винесли понад 10 мільйонів постанов — саме стільки разів ми притягнули до відповідальності порушників швидкісного режиму та тих, хто не дотримувався правил проїзду смугою громадського транспорту. Загалом було виконано 89% постанов та сплачено штрафів на загальну суму понад 2,1 мільярда гривень”, – зазначає Олексій Білошицький, перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції.

Найпоширенішим порушенням серед водіїв залишається перевищення швидкості руху. Саме швидкість – причина виникнення більшості дорожньо-транспортних пригод.

Встановлення камер на дорогах вже довело свою ефективність. Протягом чотирьох років дії системи автоматичної фіксації порушень кількість ДТП з тяжкими наслідками скоротилась майже в три рази.

“До запуску системи фіксації кількість дорожньо-транспортних пригод з загиблими та/або травмованими в місцях встановлення приладів контролю становила — 541, наразі — 175 (47 випадків з причини перевищення швидкості). Наша мета — “Vision Zero” (нульова смертність на дорогах). І ми невпинно до неї ідемо”, – говорить Олексій Білошицький.

Якщо в місцях, де встановлені камери, стало менше ДТП, то загалом по країні цього року їх кількість дещо збільшилась. Протягом січня-квітня 2024 року в Україні зафіксували 6475 ДТП. Це на 6% більше, ніж було зареєстровано поліцейськими за перші чотири місяці минулого року. Цьогоріч унаслідок дорожньо-транспортних пригод загинуло 813 українців.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  2,4 млн пасажирів за місяць: українці частіше подорожують залізницею

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку