Понад тисячу медзакладів в Україні надають послуги з ментального здоровʼя

В Україні послуги з ментального здоров’я стають все більш доступними — понад 1000 медичних закладів надають такі послуги по всій країні. Про це повідомило Міністерство охорони здоров’я України на своїй офіційній сторінці у FAcebook.
Згідно з повідомленням, понад 1000 медичних закладів первинної ланки підписали контракти з Національною службою здоров’я України (НСЗУ) на надання послуг із супроводу та лікування психічних розладів як для дорослих, так і для дітей. Це дозволяє пацієнтам отримувати безкоштовну допомогу з психічного здоров’я безпосередньо у свого сімейного лікаря або педіатра.
МОЗ підкреслило, що через виклики, пов’язані з війною, було значно збільшено кількість медичних працівників первинної ланки, здатних надавати послуги у сфері психічного здоров’я. Станом на жовтень 2024 року 20 361 лікар первинної медичної допомоги пройшов навчання за програмою mhGAP, яку розробила ВООЗ для покращення доступу до послуг психічного здоров’я. Загалом понад 103 944 українці, включаючи лікарів та медпрацівників різних рівнів, завершили перший рівень цього навчання.
Крім того, програма mhGAP буде інтегрована у навчальні програми медичних вишів, щоб майбутні лікарі різних спеціальностей могли отримувати знання з психічного здоров’я ще під час навчання.
Основними партнерами України в розвитку системи підтримки психічного здоров’я є Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ), Координаційний центр з психічного здоров’я при Кабінеті Міністрів України, а також Всеукраїнська програма ментального здоров’я “Ти як?”, ініційована першою леді Оленою Зеленською.
МОЗ також повідомляє, що на їхньому офіційному сайті можна знайти контакти служб психологічної підтримки для різних категорій населення, включаючи цивільних, ветеранів, дітей, підлітків, внутрішньо переміщених осіб та тих, хто постраждав від війни.
Нагадаємо, що Всесвітній день психічного здоров’я відзначається щороку 10 жовтня, починаючи з 1992 року, за ініціативою Всесвітньої федерації психічного здоров’я.