Діти війни

РФ вдарила БПЛА по будинку сімейного типу на Дніпропетровщині, де мешкали 12 дітей: поранені троє хлопців

У затишному містечку на Дніпропетровщині, де життя завжди текло спокійно і розмірено, настав день, який змінив усе. Там, де раніше лунали дитячі сміхи, де в повітрі витала радість і мрії, одного дня настала страшна мить. Родина, що виховувала 12 дітей, жила у цьому будинку, який став для них не лише місцем проживання, але й прихистком від жахіть війни. Але їхній дім став мішенню для безпілотника-камікадзе.

Російська армія здійснила удар по будинку сімейного типу в Марганці на Дніпропетровщині 23 липня. Внаслідок атаки осколкові поранення отримали два 14-річні хлопці та один 13-річний. Підлітків негайно госпіталізували, їх стан оцінюється як середньої тяжкості. Про це повідомили у Telegram голова Дніпропетровської ОВА Сергій Лисак та МВС України.

Всього від початку повномасштабного вторгнення РФ в лютому 2022 року понад 600 дітей загинули, і понад 1420 дістали поранення по всій Україні. Однак реальні цифри, ймовірно, набагато вищі. Про це йдеться в заяві Представництва ООН в Україні.

“Остання хвиля російських атак в Харківській області підкреслює страшну ціну війни та жахи, з якими стикаються діти в Україні. Багато з них було вбито або поранено, а тисячі були змушені покинути свої домівки, не взявши з собою нічого, окрім одягу, який був на них, та глибокого стресу, адже вони стали свідками справді жахливої ситуації”, – заявила Деніз Браун, Координаторка системи ООН та Гуманітарна координаторка в Україні.

Як ідеться в заяві, діти проводять нескінченні години в бомбосховищах через невибіркові атаки. Протягом двох років від початку повномасштабного вторгнення діти з прифронтових населених пунктів провели в бомбосховищах від 3000 до 5000 годин, тобто 4-7 місяців, що викликає стрес і серйозно погіршує їхнє життя. Вимушене переміщення посилює ризики, з якими стикаються діти, включно з переживанням розлуки з сім’єю, і стикаються з підвищеними ризиками торгівлі людьми, експлуатації та насильства, що, своєю чергою, призводить до значного стресу та психологічної травми.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  В українських школах обмежили кількість першокласників

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку