Точка зору

Румунія та Болгарія в Шенгені: як реагують світові ЗМІ на історичне рішення

Після тривалого очікування та багаторічних зусиль, Румунія та Болгарія отримали довгоочікуваний доступ до Шенгенської зони. З нового року ці країни стануть повноправними членами цього престижного простору вільного переміщення, що охоплює більшість країн Європейського Союзу. Рішення про їхній вступ було прийнято після того, як Австрія зняла свої попередні заперечення, а міністри внутрішніх справ країн ЄС ухвалили одноголосне рішення.

Цей крок знаменує нову епоху для громадян Румунії та Болгарії, які тепер зможуть безперешкодно подорожувати не лише авіарейсами, як це було досі, але й іншими видами транспорту, без прикордонного контролю. Проте, водночас, цей важливий політичний і соціальний прорив викликав широку дискусію серед міжнародних експертів і ЗМІ. Одні вважають це історичною перемогою, що зміцнює єдність Європи, інші висловлюють сумніви щодо того, наскільки цей крок відповідає сучасним викликам і потребам.

У цьому контексті вступ Румунії та Болгарії до Шенгенської зони стає не лише місцевою подією, а й важливим сигналом для всієї Європи, який підкреслює роль інтеграції у зміцненні співпраці між державами. Як світова спільнота сприймає цю подію та які прогнози щодо її наслідків, розглядається в оцінках зарубіжних ЗМІ.

Kleine Zeitung – Австрія. Віденська Kleine Zeitung вітає те, що відбулося:

“Те, що Румунія та Болгарія в новому році стануть повноправною частиною шенгенського простору, – це важливий крок не тільки для громадян цих країн, яким тепер набагато простіше переміщатиметься територією ЄС.

Прийом цих країн у шенген додатково прив’язує їх до Європейського союзу, що є важливим сигналом через прагнення Росії і Китаю, що посилюється, розширити тут свій вплив. Наочним прикладом можуть послужити нещодавні президентські вибори в Румунії, на результат яких, зважаючи на все, намагалася вплинути Росія – і які врешті-решт довелося анулювати”.

Club Z – Болгарія. Скасування обмежень має й негативний бік, – зазначає болгарський портал Club Z:

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Кмітливий підприємець розповів, як перетворює пошкоджені автомобілі Tesla на системи автономного електропостачання

“Основною ідеєю нашого членства в європейських структурах було не так отримання коштів з фондів ЄС або свобода пересування, як сама ідея того, що ЄС допоможе нам стати справжньою європейською державою.

Шенген – один із останніх інструментів, за допомогою яких ЄС може вплинути на нас у цьому напрямі, оскільки Болгарія все ще не є справжньою європейською державою. Вона продовжує бовтатися між глянцевим європейським фасадом і безстороннім євразійським нутром”.

Sega – Болгарія. Повного відкриття кордонів одразу чекати не варто, – вважає болгарський портал Сега:

“З того, що відомо на даний момент, єдине, що можна сказати напевно: буде значно пом’якшений режим перетину кордону з Грецією – туди і, відповідно, звідти. І це зовсім чимало з огляду на те, що щорічно болгари здійснюють близько двох мільйонів поїздок до Греції.

… Але ось на кордоні з іншою країною Європейського союзу, а саме з Румунією, справа зовсім інша. З того, що стало відомо після переговорів… ясно, що має бути щонайменше шестимісячний період, протягом якого прикордонний контроль таки зберігатиметься. Судячи з усього, австрійці не проти отримати друге ситечко після болгарсько-турецького кордону, хоча вони і не говорять про це відкритим текстом”.

Salzburger Nachrichten – Австрія. Salzburger Nachrichten ставить питання про те, що залишилося від шенгену:

“Міністр внутрішніх справ Австрії Герхард Карнер протягом майже двох років називав Шенгенську зону “недіючої” і навіть “мертвою”. І казав він це щоразу, коли йому доводилося виправдовуватися, чому Австрія блокує входження до шенгену Румунії та Болгарії. Хоча ці країни вже давно задовольняють необхідні критерії.

… Розширення не стало для Шенгенської зони воскресінням з мертвих – якщо дотримуватись метафор міністра Карнера. Ряд держав-членів, як і раніше, здійснює контроль на внутрішніх кордонах ЄС. І так само не спостерігається готовності справедливо розподіляти навантаження у справі надання притулку та проведення міграційної політики. Та й охорона зовнішніх кордонів все ще не працює так, як треба”.

444 – Угорщина. На думку порталу 444.hu, неясно, як взагалі виглядатиме шенген у майбутньому:

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Українська енергомережа постійно перебуває під прицілом російських ракет: на що очікувати українцям

“Інше питання, до якої шенгенської системи нині приєднується Румунія. Через міграційну кризу дедалі більше країн запроваджує прикордонний контроль. Німеччина прийняла таке рішення восени – враховуючи випадки криміналу з боку мігрантів і підйом ультраправих, Норвегія – через небезпеку терактів, Нідерланди – через масштаби нелегальної міграції, що зросли.

… Ніхто не може передбачити, як виглядатиме шенгенський простір до того моменту, коли Румунія та Болгарія стануть його членами”.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку