Українські біженці

Сенат Берліна: умови у центрах для біженців “жахливі та принизливі”

Минулого тижня представники партії “Зелених” та Лівої партії у парламенті Берліна ініціювали дискусію щодо умов розміщення українських біженців у столиці Німеччини. Одним з найбільших центрів для прийому мігрантів є будівля колишнього аеропорту “Тегель”. Але депутати вважають умови в притулку неприпустимими. Дехто з членів місцевого парламенту називає їх навіть “жахливими та принизливими”.

Справа у тому, що спочатку територію аеропорту планували використовувати лише як центр реєстрації, але пізніше він став місцем проживання для багатьох біженців. Наразі там постійно мешкають близько 4 тис. мігрантів з України та інших країн. Це найбільший центр з розміщення прохачів притулку в Німеччині.

У членів берлінського сенату є кілька ідей щодо покращення перебування біженців.

“Треба визнати, що “Тегель” наразі є не центром реєстрації, яким він був спочатку, а місцем, де місяцями живуть люди. Там мають бути створені принаймні мінімальні умови”, – говорить Беттіна Яраш, голова фракції “Зелених” у земельному парламенті столиці.

Пані Яраш закликала відкрити двері притулку для різних громадських ініціатив.

“Не може бути так, щоб Берлін мав цілий клас людей, який не живе, а просто отримує прихисток. Ми маємо створити перспективи для цих людей”, – зазначає голова фракції Лівих Анне Гельм.

Долучились до дискусії й українські активісти. Група жінок прийшла на зустріч, тримаючи плакати з написами: “Чи хотіли б ви, щоби ваша дитина жила в “Тегелі”?”.

Наразі на території колишнього аеропорту мешкає близько 800 неповнолітніх. Деякі з них не мають навіть можливості ходити до школи.

У березні депутати Сенату Берліна проголосували за те, щоб розміщувати біженців у “Тегелі” до кінця 2025 року. Зокрема, планується збільшити кількість ліжкомісць у притулку до 7 тис.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Українським біженцям продовжили можливість безкоштовного роумінгу в Європейському Союзі

У імпровізованому центрі для прийому мігрантів “кімнати” – це часто просто тканинні перегородки. Тисячі людей одночасно користуються місцями спільного перебування – санвузлами та ін. Саме щоб реорганізувати притулок та покращити умови перебування там, члени опозиційних фракцій і організували відповідну дискусію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку