Політичні

“Світ у лахміттях, а Китай знову зшиває його”? Реакції китайських та тайванських медіа на візит Кулеби до Пекіна

Візит міністра закордонних справ Дмитра Кулеби до Китаю викликав жваве обговорення у медіа обох країн. Заголовки рясніють емоціями “Екстренно!”, “Несподіванно!”, “Вперше!” Щоправда, наголоси у матеріалах різні. Китайські видання підкреслюють важливість ролі Пекіна як “будівника миру”, вказують на потужну гуманітарну підтримку нашої країни, тоді як тайванська преса акцентує увагу на дипломатичних маневрах і можливих наслідках для міжнародних відносин.

Розглянемо, як висвітлюють ситуацію з обох боків Тайванської протоки.

У матеріалах китайських медіа відчувається пафос світового лідерства і неприховане задоволення від того, що Україна звернулася по допомогу через зниження довіри до США в особі потенційного президента Трампа.

Китайське англомовне видання Global Times пише про перший візит міністра закордонних справ України після початку російсько-українського конфлікту. Це варто процитувати дослівно: сторони одночасно шукають політичних рішень у Китаї, створюючи «дипломатичний резонанс». Один користувач мережі прокоментував: «Світ у лахміттях, а Китай знову його зшиває». Хоча ці слова можуть бути не зовсім точними, вони яскраво відображають зусилля Китаю щодо виконання ініціативи глобальної безпеки та усунення дефіциту глобального миру.

Видання цитує Вана Сяоцюаня, генерального секретаря Товариства Китай-Росія, який уважає, що Україна все більше боїться повністю розраховувати на США, Європу та НАТО, і їй терміново потрібно знайти нову підтримку. З точки зору українського уряду, Китай також має величезний світовий вплив і вплив на Росію. Мета візиту Кулеби до Китаю — звернутися по допомогу до Китаю, щоб вийти зі скрутного становища, – уважає Сяоцюань.

Газета Hong Kong Economic Times пише про готовність до перемовин обох сторін і зазначає, що президент України Володимир Зеленський у зверненні до нації минулого тижня вперше натякнув, що готовий вести переговори з Росією про припинення війни. Україна сподівається провести другий Глобальний саміт миру в листопаді цього року, і Зеленський запропонував Росії направити делегацію для участі в ньому. Видання особливо педалює слова Зеленського про те, що успішно завершити війну можуть тільки такі світові держави, як Китай і США.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Поза політикою? Реалії, виклики та амбіції Олімпіади-2024

Видання ANSA приділяє особливу увагу контексту візиту Кулеби: він відбувається після різкої критики з боку НАТО щодо економічної допомоги Китаю Москві, а також через тиждень після того, як президент України Володимир Зеленський вперше відкрив можливість переговорів з Росією про участь Москви в майбутньому мирному саміті. Видання згадує, що на перший саміт Росія не отримала запрошення, а Китай вирішив не брати участі, визнавши такі умови неприйнятними. Китайський уряд вважає, що всі відповідні країни повинні брати участь у переговорах і переглядати всі мирні пропозиції.

Незалежний медіа-ресурс HK01 пише про те, що візит Кулеби до Китаю відбувається у переломний для України період, коли в суспільстві накопичилась втома від війни і почали лунати голоси, перш за все, про збереження незалежного статусу країни та нації за умови, що про чотири східноукраїнські регіони можна буде «говорити потім». Видання звертає увагу на те, що Зеленський різко змінив риторику і це пов’язано із виходом Байдена з президентських перегонів і жорсткістю трампівської формули “Америка понад усе”, де немає місця для національного виживання України.

Тайванське новинне видання United Daily News пише про те, що імпровізована організація цієї поїздки свідчить про те, що Україна має дедалі менше варіантів і їй потрібно заздалегідь знайти «бампер», щоб пом’якшити ситуацію, викликану американською версією миру: Сполучені Штати згодом можуть запропонувати Україні обміняти території на мир.

Видання цитує Чжен Цзіюна, вченого з університету Фудан, який спеціалізується на Північній Кореї,  який називає дві причини візиту українського міністра закордонних справ до Китаю. По-перше, Україна стурбована тим, що як тільки Трамп прийде до влади, США припинять постачання зброї Україні, а це означає, що Зеленський може втратити більше ключових опорних пунктів і навіть програти війну.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Німеччина активізує боротьбу з нелегальною міграцією: проведено масштабну операцію

Чжен Цзіюн також відзначає, що хоча Трамп чітко не сказав, як завершити конфлікт у короткий термін, є висока ймовірність того, що він хоче, щоб Україна використала свої території в обмін на мир. На цьому етапі єдиним, хто може допомогти Україні, напевно, є Китай, оскільки він завжди наголошував на тому, що суверенітет і територіальну цілісність усіх країн слід поважати.

Видання також висловлює думку про те, що Пекін може використати бажання України провести другий мирний сам для усунення загрози нових санкцій.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку