Точка зору

Трамп робить ставку на Келлога: що пишуть європейські ЗМІ про нового спецпредставника США

Призначення Дональдом Трампом 80-річного відставного генерала Кіта Келлога спеціальним представником США з питань України та Росії викликало чималий резонанс як у Сполучених Штатах, так і в Європі. ЗМІ багатьох країн активно аналізують нещодавнє рішення Дональда Трампа залучити до цієї ролі генерала у відставці Кіта Келлога, відомого своїми радикальними підходами до міжнародної політики. У центрі обговорення – амбіційний план Келлога щодо завершення війни між Росією та Україною, а також ймовірний вплив його політики на європейський безпековий порядок.

Європейські видання наголошують, що цей крок Трампа може стати переломним моментом у міжнародних відносинах. Призначення генерала, який раніше обіймав посаду радника з національної безпеки в Білому домі, свідчить про прагнення нового керівництва США посилити роль Вашингтона у вирішенні ключових глобальних конфліктів. При цьому особливо багато уваги приділяється плану Келлога, який він презентував навесні цього року. Основна його ідея – створення умов для переговорів між Києвом і Москвою під тиском з боку США. Європейські аналітики підкреслюють, що реалізація цього плану може суттєво змінити баланс сил у регіоні та викликати неоднозначну реакцію серед союзників Сполучених Штатів.

El Mundo – Іспанія. Мадридська El Mundo скептично налаштована:

“Кіт Келлог будує плани перекрити кран Києву і посадити на короткий повідець Москву, пригрозивши знову відкрити цей кран. … Реальна політика Дональда Трампа змушує згадати про Корею, розділену нейтральною смугою, через яку північно- та південнокорейські військові спостерігають один за одним у біноклі, ніби на дворі все ще стоїть 1960 рік. 

…Цей план означає відмову від ідеї справедливого світу: лінія фронту цементується – Росія в такому разі придбала б 20 відсотків [української] території – і Путіну не довелося б розплачуватись за свої військові злочини.

… План, який виглядає як свого роду крайній вимушений захід – до наступної російської агресії. І вона може розірвати Європу на частини”.

Tvnet – Латвія. Портал Tvnet вбачає у плані Келлога слабке місце:

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Лілія Міщенко: війна залишила відбиток на душах дітей

“Ідея Келлога про те, що США мають зайняти жорстку позицію і показати Росії, хто в хаті господар, сама по собі непогана. Проте, схоже, важелів, які б могли переконати в цьому і державу-агресора, і Україну, недостатньо. Зрештою, немає підстав виходити з того, що США справді багаторазово збільшать військові поставки Києву, якщо Росія не виявить готовності сісти за стіл переговорів або порушить умови перемир’я – і тоді чаша терезів остаточно схилиться на користь України. Але якщо все це можливо, то чому вже давно не було зроблено?”.

Frankfurter Allgemeine Zeitung – Німеччина. Frankfurter Allgemeine Zeitung застерігає:

“[Келлог] ще навесні представив план швидкого закінчення війни в Україні, яке вилилося б у перемир’я, при якому Україна не повернула б собі всі свої території, а ще довгий час мала б відмовитися від прагнення вступити до НАТО .

… Це в будь-якому випадку стало б розривом із нинішньою політикою Заходу, в якій ставка робиться на послаблення Росії, проте цієї мети поки що достатньо не досягнуто. Важко собі уявити, що європейці зможуть принципово чинити опір подібній зміні курсу. Їм досі не вдавалося самотужки підтримувати Україну, і самі вони, як і раніше, залежать від захисту з боку Сполучених Штатів”.

Водночас політолог Сергій Таран на своїй сторінці у Facebook вітає цей вибір:

“У порівнянні з іншими кадровими рішеннями Трампа призначення генерала у відставці Кіта Келлога на пост спеціального представника з питань України та Росії’ є одним із найкращих. Насамперед тому, що він – представник класичної школи американської науки про безпеку. А досвід роботи з попереднім віцепрезидентом Пенсом і, навіть більше, досвід участі у в’єтнамській війні, вказує на те, що генерал не має жодних ілюзій з приводу того, як насправді влаштований світ”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку