“Тривожний сигнал”: у МОН пояснили, чому падає рівень знань українських школярів

Під час війни рівень знань українських школярів суттєво знизився через вимушені переїзди, пропуски занять та впровадження дистанційного навчання. Наслідки таких втрат в освіті є вкрай серйозними. Про це розповіла заступниця Міністра освіти і науки України Надія Кузьмичова в інтерв’ю українським ЗМІ.
За її словами, за результатами міжнародного дослідження PISA-2022, рівень знань українських підлітків відстає приблизно на два роки від необхідного стандарту.
Кузьмичова наголосила, що ці освітні втрати впливають не лише на академічні показники, але й на індивідуальний розвиток дітей. У довгостроковій перспективі це може уповільнити економічний і соціальний розвиток країни.
“Через вимушені переїзди та пропуски в навчанні під час війни багато дітей не мали змоги отримати достатньо знань і практичних навичок. Це не лише питання шкільних оцінок. Це розвиток м’яких навичок та навичок соціалізації, це майбутні професійні можливості, успіхи, які можуть залишитись нереалізованими”, – зазначила Кузьмичова.
Міністерство освіти активно працює над поверненням дітей до очного навчання через програму “Школа офлайн”.
“Це наше зобов’язання перед майбутнім держави, наш шанс забезпечити дітям необхідні знання, навички та впевненість, які так важливі для їхньої успішної реалізації в житті та для сильного майбутнього України”, – додала заступниця міністра Оксена Лісового.