Точка зору

“Україні загрожує повторення афганського сценарію. США хочуть догодити Путіну”: головне з інтервʼю Володимира Зеленського ARD

Президент України Володимир Зеленський в інтерв’ю німецькому телеканалу ARD, оприлюдненому 17 лютого, висловив занепокоєння щодо можливого розвитку подій за так званим афганським сценарієм у разі поспішного завершення війни. Він наголосив, що подібний прецедент уже мав місце у 2021 році, коли західні війська хаотично покинули Афганістан, що спричинило миттєве захоплення влади талібами та масштабну гуманітарну кризу. Зеленський підкреслив, що необдуманий відхід союзників без належного плану може мати катастрофічні наслідки і для України.

Президент виступив проти переговорного процесу, який передбачає поступки ще до його початку. На його думку, не можна просто виключити питання вступу України до НАТО з порядку денного, адже ніхто не зацікавлений “в Афганістані 2.0”.

“Є досвід того, що відбувається, коли хтось закінчує щось, не продумавши, і дуже швидко відступає”, – наголосив він.

Говорячи про роль США, Зеленський категорично відкинув можливість будь-яких угод, укладених без безпосередньої участі України, підкресливши, що це є абсурдним, оскільки саме Україна є стороною конфлікту.

“Якщо Росія і США хочуть про щось домовитися, це їхня справа, але вони не можуть вирішувати долю наших людей і нашої країни без нас. Ми – незалежна держава”, – підкреслив президент.

Він акцентував увагу на тому, що підтримка Сполучених Штатів була і залишається ключовим фактором у протистоянні РФ. Однак президент зауважив, що останні заяви американських політиків звучать надто м’яко щодо Кремля. На його думку, Вашингтон намагається знайти точки дотику з Путіним, щоб досягти швидкого дипломатичного успіху, але припинення вогню за умовами Москви не є справжнім успіхом для України.

“США сьогодні говорять речі, які дуже приємні Путіну. Я думаю, у цьому є суть питання. Тому що вони хочуть догодити йому. Знаєте, чому? Щоб зустрітися один з одним і досягти швидкого успіху. Однак припинення вогню “не є успіхом”, – заявив Зеленський.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Скандал з відмовою нагодувати офіцерів ЗСУ в київському хостелі: реакція військових, поліції та суспільства

Він підкреслив, що будь-які переговори про припинення вогню повинні передбачати гарантії безпеки для України. Президент також вкотре заявив, що Україна не погодиться на жодні територіальні поступки. Відповідаючи на застереження США щодо цього питання, Зеленський зазначив, що американцям необхідно більш глибоко вникнути в усі деталі, що потребує додаткового часу. В юридичному сенсі Україна ніколи не визнає анексії своїх земель і буде продовжувати боротьбу за їх повернення.

Президент зазначив, що сьогодні Україна значно зміцнила свої оборонні можливості та має досвід у виробництві зброї, проте без американської підтримки перемога залишається неможливою. Він наполягає, що будь-які переговори щодо припинення вогню повинні включати реальні гарантії безпеки. Зокрема, Зеленський вважає, що у разі введення миротворчих сил на територію України серед них мають бути військові США, оскільки це стане потужним сигналом для Путіна про єдність союзників у підтримці України.

Окремо Зеленський торкнувся питання своєї ролі у переговорах і майбутньому країни. Він зазначив, Росія розуміє, що переговори з ним будуть складними, і це пояснює її бажання позбутися його. Водночас президент підкреслив, що його місія буде виконана, коли Україна стане частиною ЄС та НАТО, російські війська будуть виведені, а країна отримає реальні гарантії безпеки.

“Але поки цього не сталося, я продовжу захищати Україну”, – заявив Володимир Зеленський.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку