Українські біженці

Уряд Нідерландів просять розібратися зі стягненням з українців плати за притулки

Питання фінансової відповідальності українців, які перебувають у Нідерландах в якості біженців, набуло нового розголосу на тлі недавніх змін у законодавстві країни. З 1 липня 2024 року в Нідерландах набрала чинності норма, яка передбачає, що українці, які працюють і проживають у тимчасових притулках, повинні сплачувати за своє проживання.

Більшість депутатів парламенту Нідерландів звернулися до уряду з вимогою допомогти муніципалітетам забезпечити збір фінансових внесків від українців, які працюють, за їхній притулок. Про цю ситуацію повідомляє видання De Telegraaf.

За результатами опитування, проведеного нідерландським виданням, стало відомо, що багато муніципалітетів у Нідерландах не поспішають виконувати норму про стягнення плати з працюючих українців за проживання у центрах розміщення біженців. Так, від Амстердама до Утрехта і від Гронінгена до Маастрихта можна почути занепокоєння стосовно адміністративної тяганини і відсутності варіантів, якщо хтось не бажає сплачувати за проживання.

Депутатка ультраправої Партії свободи (PVV) Марина Вонделінг звернулася до міністерки у справах притулку та міграції Нідерландів Марджолін Фабер із закликом втрутитися і сприяти тому, щоб муніципалітети активніше збирали внески з українців. Вона підкреслила, що, на її думку, цілком логічно, щоб українці робили свій внесок у покриття витрат на їхнє проживання, особливо враховуючи той факт, що нідерландці повинні самостійно сплачувати за все.

Вонделінг також закликала Фабер гарантувати, щоб до 1 січня 2025 року всі муніципалітети почали ефективно збирати цей внесок з українців. Її заклик знайшов підтримку не лише серед депутатів її партії, але й серед представників інших політичних сил, включаючи коаліційні та опозиційні партії, такі як D66 та альянс GroenLinks–PvdA, які також вважають, що українці повинні нести фінансову відповідальність за своє проживання у тимчасових притулках.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  "Укрпошта" буде доставляти паспорти для українців за кордоном

Наразі українці, які прибувають до Нідерландів, здебільшого змушені самостійно шукати житло. Так, минулого тижня тимчасовий притулок для біженців з України, розташований в Утрехті, був змушений припинити прийом нових людей через перевантаження. Це лише підкреслює актуальність питання про забезпечення належного збору внесків, адже наявні ресурси, очевидно, не справляються з попитом.

У червні цього року уряд Нідерландів ухвалив рішення про виділення додаткових 10 мільйонів євро на мовні курси для українських громадян, що свідчить про серйозний підхід до питання інтеграції біженців у нідерландське суспільство. Проте питання фінансової участі самих біженців у покритті витрат на їхнє утримання залишається відкритим і потребує негайного вирішення.

Такий розвиток подій показує, наскільки складним і багатогранним є питання прийому біженців у Нідерландах, і що для його успішного вирішення потрібна як державна підтримка, так і чітка система зобов’язань з боку самих біженців.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку