Точка зору

В яких умовах працюють фермери Харківщини (відео)

Українські аграрії, не бажаючи залишати поля у простої, часто ризикуючи власним життям, виїжджають на сільськогосподарські роботи, ризикуючи своїм життям. Сумна статистика свідчить про 245 жертв з початку війни.

Фермер Петро Березюк з села Вовчанські Хутори, що знаходиться у Вовчанській міській громаді Чугуївського району Харківської області, показав, в яких умовах працюють люди – КАБ лежить прямо на полі:

Петро також вказує на іншу проблему – нестачу людей. Нині трактористи та комбайнери користуються попитом на фронті. На превеликий жаль, такі фахівці гинуть при виконанні своїх обов’язків. Так у травні 2024 року, під час виконання робіт для побудови фортифікаційних споруд, загинув 32-річній комбайнер на Вовчанщині. В транспорт влучив ворожий снаряд, а водій згорів на місці.

Крім того, фермери розповідають, що нестача професійних саперів стала причиною появи псевдорозмінувачів. Зустрічаються випадки, коли вони наймають «саперів» без ліцензії з метою економії грошей. Такі псевдосапери заробляють на фермерах, при цьому поля залишаються не розмінованими, тому селяни підриваються та гинуть під час робіт.

В нинішній ситуації українські фермери виявляють неабияку креативність та справжні чудеса техніки. Так, Олександр Кривцун, керівник аграрного підприємства з села Гракове, що на Харківщині, скористався машиною піхоти, кинутою росіянами, обладнав її металом та встановив радіокерування для безпеки. Олександр дякує саперам за пророблену роботу, адже було знешкоджено вже 260 мін, але чоловік розуміє, що у спеціалістів безліч роботи по лінії електропередач та в зоні газопроводів. Тож, така допомога з боку фермера має сенс, хоча сапери не схвалюють такі вчинки цивільних.

“Наше село найбільш постраждало в Чугуївському районі, при цьому всі люди, всі 400 чоловік є моїми пайщиками. Якщо я не засію поля, я їм не заплачу, і люди залишаться без засобів для існування”, – говорить Олександр.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Європейський суд виніс рішення у справах Google і Apple: реакція зарубіжних ЗМІ

А от трактор-розмінувач Олега Гірмана з села Явірського Ізюмського району спіткала гірка доля. На п’ятому виїзді на обстеження замінованого поля техніка наїхала на міну та підірвалася. Юрій Шевцов, механізатор та односелець Олега, демонструє шрами на нозі та розповідає, як підірвався на ТМ-62 у березні 2023 року.

“Кожного разу, як ми підриваємося, ми пізнаємо щось нове та вдосконалюємося. Трактори-розмінувачі – це непогана альтернатива у прискоренні процесу розмінування.

Трактор згорів, так хоч людина ціла.Та варто брати до уваги той факт, що машина може пропустити міну, або втоптати її глибше, що може призвести до нових трагедій”, – розповідає Олег.

Заступник міністра з економіки Ігор Безкаравайний пояснив, що швидкість очищення території буде залежати від рівня забруднення та пріоритетності використання. А оскільки центральна влада не завжди розуміє нюанси пріоритетності, то місцевим громадам варто співпрацювати з владою у питанні визначення таких територій. Це дасть змогу прискорити процес розмінування.

Один коментар

  1. Це правда, що люди працюють навіть у таких умовах. Мій двоюрідний брат Микола, він також з с. В. Хутора, працює механізатором у місцевого фермера. Минулої осені, я йому не могла дозвонитися. Коли він перезвонив, то сказав що обробляв поле, я йому кажу: “Як там же стріляють?”. Він спокійно відповів: ” Та воно перелітає, поле ж під горою”. А зараз вони виїхали звідти, там неможливо бути.
    Люди жили, працювали, мали житло, а тепер це красиве село просто знищено, так як і Вовчанськ.
    Виникає багато питань:
    чому ця орда напала на нас?
    чому міжнародні норми не мають ніякого впливу на рф?
    чому у партії “СН” виросла кількість мільйонерів?
    чому одні гинуть, а інші багатіють?
    чому нас поділили: по мові, статі, соціальному положенні, територіально, ухилянт – герой і т.п.?
    чому в одних з/п 8.0 тис. грн, а в інших 300.0?
    чому не борються з корупцією?
    чому, чому, чому…?

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку