Точка зору

Шерсть собак на користь військовим: як працює грумер із Житомира у війну

Житомирська грумерка Єлизавета Плеханова вже 9 років дарує красу та стиль пухнастим друзям. Її професія – це не просто стрижка тварин, це творчість, турбота та щирий підхід до кожного клієнта.

Попри війну, попит на послуги дівчини не зменшується. Навпаки, з’являються нові тренди, такі як фарбування шерсті тваринок у різні кольори. Окрім основної роботи, грумерка не лишається осторонь від війни. Вона активно відправляє шерсть чотирилапих улюбленців волонтерці, яка виготовляє з неї необхідні речі для військових.

Шерсть собак на користь військовим: як працює грумер із Житомира у війну
Фото/ІА”ФАКТ”

Журналістка ІА”ФАКТ” Юлія Хоменко поспілкувалася із 23-річною із грумеркою з салону barberdog Єлизаветою Плехановою про складність роботи, нові тренди та допомогу армії.

Шерсть собак на користь військовим: як працює грумер із Житомира у війну
Фото/ІА”ФАКТ”

Єлизавето, дякуємо, що погодилися на інтерв’ю. Розкажіть, як ви почали свій шлях у професії грумера?

Стрижка чотирилапих домашніх улюбленців – це моє хобі, яке я плекаю з самого дитинства. Любов до тварин завжди була моєю рушійною силою, і одного разу я натрапила на відео в інтернеті, де показували процес стрижки собак. Цей момент став для мене поворотним, і я вирішила поглибити свої знання в цій сфері. Спочатку я практикувала стрижку на своєму домашньому улюбленці, а потім, відчувши впевненість, вирушила до Києва, щоб пройти курси грумінгу. Після їх закінчення та відвідування численних майстер-класів я розпочала свою роботу в салоні для тварин. Зараз я маю за плечима 9 років досвіду роботи грумером і спеціалізуюся на стрижках собак, зокрема пуделів. Що стосується коштів, то всі ті курси та майстер-класи спочатку обійшлися мені близько 5 тисяч гривень, це ще на той час.

Шерсть собак на користь військовим: як працює грумер із Житомира у війну
Фото/ІА”ФАКТ”

Як проходить ваш робочий день?

Спочатку я приходжу на роботу і чекаю на господарів з їхніми тваринами. Потім, коли приходять господарі із собаками, ми запитуємо у них, що саме їм потрібно зробити. Існує безліч різноманітних стрижок, тому важливо чітко розуміти побажання клієнта. Звичайно, у собак під час стрижки виникає певний стрес, тому важливо правильно їх підготувати. Господар може допомогти, заздалегідь розповівши собаці про візит до грумера та давши їй трохи ласощів. По приходу до салону я завжди намагаюся заспокоїти тварин: гладжу їх, розмовляю спокійним голосом, або можу трішки погратися. Це допомагає їм розслабитися та відчути себе комфортно.
Після того, як собака заспокоїться, я стаю до роботи. Собаку розміщую на спеціальному столику, щоб їй було зручно та безпечно. Я використовую різні інструменти для стрижки собак: машинку для стрижки спини, шиї та інших великих ділянок тіла, а також тример для більш делікатних зон, таких як лапи, між пальчиками та область навколо ануса. Машинки для грумінгу є професійною технікою, тому вони досить дорогі. Тримери, як правило, дешевші, менші за розміром та легші. Також під час роботи я постійно спілкуюся з собакою, щоб заспокоїти її та зробити процес максимально комфортним. Собаки, як і люди, відчувають емоції, тому важливо бути уважним та лагідним з ними. Стрижка не завдає собаці болю, адже це схоже на те, коли людина йде до перукарні. Загалом на одну собаку витрачаю понад дві з половиною години. За цей час собачку варто вимити та добре підстригти, іноді за бажанням клієнта можна зрізати кігті та почистити вуха.

Шерсть собак на користь військовим: як працює грумер із Житомира у війну
Фото/ІА”ФАКТ”

Які стрижки нині у моді серед домашніх тваринок?

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Як проходять вступні іспити до аспірантури: що кажуть вступники

Звичайно, трапляються клієнти, які хочуть для своїх улюбленців наймодніші та найвишуканіші стрижки. Однак частіше люди приходять з проханням зробити просту, практичну стрижку, щоб шерсть була коротшою, її було легше вичісувати та доглядати. Ось декілька популярних стрижок: азійський стиль (мила мордочка, схожа на ведмедика), корейська, пекінес (шерсть на голові, хвості та лапах), лев (пишна шерсть на голові та хвості). Стрижка “ялинка”, що йде від спини до хвоста стає все більш популярною серед любителів чотирилапих друзів. Ця стрижка не лише стильна, але й практична, адже вона полегшує догляд за хвостиком. Суть стрижки “ялинка” полягає в тому, що шерсть на хвості вистригається машинкою таким чином, щоб утворилася форма піраміди. При цьому шерсть біля основи хвоста залишається довшою, а до кінчика хвостика поступово стає коротшою.

Моя робота – це все ж таки творчість. Якщо людина хоче зробити свою собачку гарною, можна використовувати спеціальні фарби, щоб пофарбувати вушка або хвостик. Шерсть також можна пофарбувати. Зазвичай ті, хто вже знає про такі послуги, часто звертаються до мене. Вони приходять і запитують, чи можна зробити гарний креатив (покраску) на вушках або лапках. Найчастіше це стосується породи йоркширських тер’єрів, шпиців або хвостиків великих собак, таких як самоїди. На чорних собаках мало що можна зробити, тому що фарба буде майже не помітна, а ось на білій або рудій шерсті можна творити справжні шедеври. Це вже тренд серед тварин – зараз модно фарбувати собак.

На спині гладкошерстої собаки, можна зробити візерунки або малюнки. Буває, що просять намалювати на шерсті тварин прапор України. Фарби, які я використовую, стійкі та безпечні для тварин. Вони можуть триматися на шерсті собаки 2-3 місяці, а потім поступово змиваються природним чином. До мене часто звертаються із проханням пофарбувати шерсть котів у жовто-синій колір.

Шерсть собак на користь військовим: як працює грумер із Житомира у війну
Фото/ІА”ФАКТ”

Чи бувають у вас “неслухняні” відвідувачі та як ви з ними справляєтеся?

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Корені ненависті ультраправих рухів у Великій Британії: коментарі зарубіжних ЗМІ

Кожен наш клієнт має свій характер, тому ситуації бувають різні, але наша професія про вміння домовлятися з тваринами та знаходити підхід до лякливих, а інколи й до агресивних клієнтів. Досвід, знання з зоології та терпіння – ось наші головні помічники у цій справі. Ми використовуємо спеціальні воротніки та намордники, щоб тварина почувала себе в безпеці. Важливо вміти спілкуватися з твариною та заспокоїти її. Ми працюємо без наркозу, адже після нього тварини часто відчувають себе погано. Хоча бувають господарі, які запитують, чи ви стрижете собаку з наркозом.

Розкажіть, як шерсть тваринок допомагає армії?

З початком повномасштабного вторгнення я не могла залишатися осторонь. Дуже хотіла допомогти нашим захисникам, які самовіддано борються за свободу та незалежність України. І тоді я згадала про шерсть, яка залишається після стрижок. Звернулася до волонтерки зі Львова, яка робить з шерсті тварин шкарпетки та шалі для військових. І відтоді намагаюся відправляти шерсть щотижня, інколи й частіше. Загалом я відправляю по декілька мішків. Тут не важливо чия шерсть котів чи собак. Це може бути шерсть після вичісування та стрижки. До речі, шерсть собак є лікувальною, тому вироби з неї для наших захисників не тільки теплі, але й приносять іншу важливу користь.

Які ваші плани на майбутнє?

Планую й надалі розвиватися у своїй професії, освоювати нові техніки та методи. Звісно після війни мрію відкрити свій салон краси для тваринок. Також хочу й далі допомагати українським військовим та робити свій скромний внесок у нашу спільну перемогу.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку