В яких регіонах України найбільше проблем з медициною через війну: дані ВООЗ
Представник організації заявив, що бойові дії призводять до проблем з доступом до обстежень і лікування.

Війна в Україні суттєво впливає на доступ українців до лікування та можливість отримати необхідні ліки, особливо на сході та півдні країни, де 70% медичних закладів не можуть забезпечити певні діагностичні чи медичні послуги. Про це в інтерв’ю РБК-Україна розповів Представник Всесвітньої організації охорони здоров’я в Україні Ярно Хабіхт.
За словами Хабіхта, через війну українці відчувають трудлнощі у доступі до лікування, обстежень і ліків. Точну кількість людей, які не отримують необхідної допомоги, встановити складно, оскільки дані різняться по регіонах. Найбільше постраждали медичні заклади на Харківщині, в Херсонській та Донецькій областях.
У перші місяці вторгнення, за даними ВООЗ, близько третини населення країни мало проблеми з доступом до медикаментів через закриті аптеки. Хоча ситуація з безпекою дещо покращилася, атаки на систему охорони здоров’я все ще суттєво впливають на її функціонування.
“Обнадіює те, що українська система охорони здоров’я продовжує працювати та швидко реагує на потреби і виклики. У регіонах з найбільшими потребами гуманітарні організації також надають допомогу, що покращує доступ до медичної допомоги”, – зазначив Хабіхт.
Доступ до лікування також ускладнюється високою вартістю ліків. Четверо з п’яти українців і домогосподарств зазначають, що не можуть придбати всі необхідні ліки через високі ціни. Впливають на доступність медичних послуг також економічні проблеми: зменшення кількості робочих місць та зниження зарплат.
Завдяки ініціативі МОЗ в Україні почали діяти мобільні аптеки, що є важливою підтримкою, оскільки багато аптек в сільській місцевості закриті через війну. Хабіхт підкреслив, що українці активно реагують на виклики та знаходять способи подолання проблем, проте фінансові труднощі залишаються значною перешкодою, особливо для людей похилого віку з хронічними захворюваннями.