Україна

В ЗСУ служать 68 000 жінок, серед яких понад 48 000 — військовослужбовиці

В Збройних силах України служать 68 000 жінок, серед яких понад 48 000 — військовослужбовиці. Приблизно 5 000 жінок-військових перебувають безпосередньо в зоні бойових дій. Про це заявила державний секретар Міністерства оборони України Людмила Дараган під час міжнародного семінару, присвяченого питанням гендерної рівності. Цей захід відбувся в межах щорічного Рішельє-форуму публічної служби, що пройшов у Києві.

Людмила Дараган зазначила, що жінки відіграють таку ж важливу роль, як і чоловіки, у зміцненні обороноздатності України, процес їх інтеграції в армії прискорився на тлі широкомасштабного російського вторгнення.

«Сьогодні жінки беруть участь у всіх сферах діяльності — вони утримують тил, працюють на складних посадах і воюють на передовій. Вони показують, що оцінка людини має базуватися на її здібностях, ефективності й інтелекті, а не на статі», — підкреслила вона.

Державний секретар Міністерства оборони також акцентувала увагу на змінах у гендерній політиці відомства, які вдалося впровадити в останні роки.

Вона поділилася власним досвідом служби, зазначивши, що з 2018 року жінкам було дозволено обіймати бойові посади, але тривалий час ця можливість залишалася нереалізованою через існуючі обмеження.

«Закону виявилося недостатньо, оскільки існував наказ з грифом “для службового користування”, який регламентував окремо посади для жінок і чоловіків. Лише у 2022 році вдалося змінити цей наказ і подолати ці бар’єри», — зауважила Дараган.

Крім того, було досягнуто значних поліпшень у матеріально-технічному забезпеченні жінок-військових. Наприклад, у 2023 році з’явилася літня форма для жінок, тоді як раніше була доступна лише парадна форма.

Учасники семінару обговорили питання забезпечення рівності та інклюзії в державній політиці України, зокрема в публічній службі та Збройних силах. Особливу увагу було приділено впливу війни на подолання гендерної нерівності.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  До кінця року Україна втратить ще більше територій - розвідки західних країн

Також було підкреслено важливість впровадження людиноцентричних підходів. Учасники обговорили нові виклики, з якими стикається Україна через війну, серед яких:

  • відтік людського капіталу,
  • демографічна криза,
  • міграційні процеси,
  • мобілізація,
  • реінтеграція ветеранів у цивільне життя.

Учасники відзначили значний прогрес України у сфері гендерної рівності та адаптації національного законодавства до європейських стандартів. Семінар став важливою платформою для обміну досвідом і обговорення майбутніх кроків у реалізації гендерної політики держави.

«Україна продемонструвала системні успіхи у впровадженні інклюзивних підходів. Прогрес у подоланні гендерної нерівності, активна участь жінок у різних сферах суспільного життя, а також інтеграція інклюзивних принципів, зокрема в Міноборони, є важливими кроками на шляху до європейської інтеграції», — резюмувала Людмила Дараган.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку