Україна

Вчені надрукували на 3D-принтері клітини для лікування діабету

Вченим вдалося надрукувати функціональні людські клітинні структури за допомогою 3D-принтера та спеціального біологічного чорнила. Ця технологія може стати основою для нових, менш інвазивних підходів до лікування діабету 1 типу, повідомляє MedicalXpress.

Міжнародна група дослідників створила інсулін-продукуючі кластери клітин підшлункової залози людини за допомогою біочорнила, виготовленого з альгінату (природного полісахариду, отриманого з бурих водоростей) і модифікованої людської підшлункової тканини. Завдяки цьому вдалося надрукувати щільні та міцні клітинні структури, які залишалися живими та функціональними протягом трьох тижнів, зберігаючи потужну реакцію інсуліну на рівень глюкози.

Зазвичай подібні клітини вводять у печінку, що може призводити до їх часткової втрати й обмеженої ефективності. Однак надруковані структури планується імплантувати підшкірно — без складних втручань, лише з використанням місцевої анестезії та мінімального розрізу. Дослідники вважають, що це зробить процедуру безпечнішою і комфортнішою для пацієнтів.

“Нашою метою було відтворити природне середовище підшлункової залози, щоб трансплантовані клітини виживали та функціонували краще. Ми використовували спеціальне біочорнило, яке імітує опорну структуру підшлункової, щоб забезпечити структури клітин киснем та необхідними поживними речовинами”, – пояснив провідний автор роботи Квентін Пер’є.

У лабораторних дослідженнях надруковані структури зберегли свою форму та життєздатність у 90% випадків, не злипалися й не руйнувалися, що є значним досягненням у порівнянні з попередніми подібними експериментами.

“Це одне з перших досліджень, в якому використовували справжні людські структури клітин замість тваринних. І результати обнадійливі. Це означає, що ми наближаємося до створення способу лікування діабету, який одного разу може усунути потребу в ін’єкціях інсуліну”, – зазначив Пер’є.

Зараз команда досліджує можливість застосування надрукованих структур на тваринах і перевіряє, чи підходить кріоконсервація для їхнього зберігання, що може зробити лікування доступнішим.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Сили оборони вразили НПЗ у Саратовській області РФ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку