ЄС та світ

Вчені віднайшли у джунглях Мадагаскару 21 тварину “втрачених видів”

Науковці висловлюють побоювання, що деякі з них могли вимерти, адже на Мадагаскарі масово вирубують ліси.

Під час експедиції до природного парку Макіра на Мадагаскарі науковці виявили 21 тварину, що вважалася “втраченим видом”. Серед них була гігантська темно-коричнева багатоніжка, яка не була задокументована протягом 126 років, повідомляє CNN.

Експедиція проходила восени 2023 року, але лише зараз учасники організації Re поділилися своїми знахідками. Мета природоохоронної організації – виявити види, які не були помічені на Мадагаскарі щонайменше 10 років.

Крістіна Біггс, спеціалістка Re з питань вимираючих видів, одного ранку помітила гігантську багатоніжку біля свого намету.

“Я знімала це деякий час, думаючи, що це круто, не маючи уявлення, що це насправді втрачений вид. Лише коли фахівець з жуків з Лондонського музею природної історії Дмитро Тельнов надіслав матеріал німецькому колезі, ми з’ясували, що цей вид не був задокументований з 1897 року”, — розповіла Біггс.

Вчені віднайшли у джунглях Мадагаскару 21 тварину "втрачених видів"
Фото: CNN

Команда з подивом виявила, що багатоніжка була досить поширеною в тропічних лісах, незважаючи на відсутність наукових даних. “Існує багато причин, чому вид може бути не задокументований або вважатися “втраченим” протягом десятиліть: хвороби, забруднення, катастрофічна погода, конфлікти людини та дикої природи. Але іноді це просто тому, що люди не шукали його або їм менш цікаво, бо він непоказний і не милий”, — додала Біггс.

Серед інших 20 повторно відкритих видів були павуки-стрибуни, мурахоподібні квіткові жуки та три види риб. Команда також задокументувала нові види, які ніколи раніше не були зареєстровані в Макірі, такі як павук-зебра. зазвичай зосереджується на одному або двох видах під час однієї експедиції. Однак через велике біорізноманіття на Мадагаскарі науковці вирішили дослідити більше тварин.

Вчені віднайшли у джунглях Мадагаскару 21 тварину "втрачених видів"
Фото: CNN

Не всі види вдалося знайти. Серед них вилчастий лемур Masoala, хамелеон Calumma vatososa, темна тетрака та маленький жовтий співочий птах. Науковці побоюються, що деякі з них могли вимерти, оскільки на Мадагаскарі масово вирубують ліси – наразі втрачено близько 80% природних територій.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Трамп сподівається, що Китай допоможе зупинити війну між Україною та Росією

Хоча парк Макіра залишається відносно неушкодженим, команда виявила докази незаконного видобутку корисних копалин, садиб і рисових полів у заповідній зоні. Вчені також знайшли кілька інвазивних видів, таких як комарі, чорні щури та наземні равлики, які можуть становити загрозу для місцевої дикої природи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку