Точка зору

“Війна “до останнього українця” – це не те, чого хочеться”: Юрій Сапронов

Українське суспільство постійно обговорює питання, пов’язані з завершенням війни, умовами досягнення миру та перспективами вступу України до НАТО. Ці теми перебувають у центрі уваги не лише українців, а й міжнародної спільноти, адже від вирішення цих питань залежить не тільки доля України, але й безпека Європи в цілому. На тлі цього звучать різні думки, припущення та заяви, які впливають на подальший розвиток ситуації.

МЗС оприлюднило заяву, в якій наголошується, що повноправне членство України в НАТО є єдиною реальною гарантією її безпеки та ефективним стримуючим фактором для подальшої агресії Росії як проти України, так і проти інших держав. У документі також підкреслюється категорична відмова України від будь-яких альтернативних форматів гарантій.

“Беручи до уваги гіркий досвід Будапештського меморандуму, ми не приймемо жодних замінників чи сурогатів повного членства в НАТО”, – зазначено в заяві МЗС.

Підтримка членства України в НАТО має як прихильників, так і скептиків серед міжнародних партнерів. На думку Юрія Сапронова — українського підприємця, громадського діяча, волонтера, заступника голови Харківської ОДА у 2010—2014 роках, президента провідного українського гольф-клубу”Superior Golf Club” (Харків), ця заява може стати каменем спотикання у відносинах з США, особливо якщо її підтвердять з трибуни НАТО. Він зазначає, що можливість вступу України до НАТО виглядає малоймовірною, оскільки це питання викликає серйозний спротив у ряду ключових держав Альянсу.

Сапронов звертає увагу на “план Трампа”, який, за його словами, може бути озвучений у січні 2025 року. Хоча офіційні деталі цього плану поки що невідомі, припущення свідчать про можливість компромісів, які можуть не задовольнити інтереси України. Він наголошує, що Україна повністю залежить від фінансової та військової підтримки США, і ця залежність робить ситуацію ще складнішою.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Новий підручник історії України став об’єктом чергового скандалу: чому політики і освітяни виступили проти

“5 грудня 1994 року в Будапешті президенти – Леонід Кучма від України, Білл Клінтон від США, Джон Мейджор від Великобританії та Борис Єльцин від Російської Федерації – підписали документ, згідно з яким Україна в обмін на відмову від ядерної зброї, її знищення й передачу частини РФ отримує гарантії безпеки, територіальної цілісності та недоторканності кордонів.

Цей документ був розтоптаний росіянами під прикриттям “стурбованості” й свідомого, цинічного лицемірства з боку США та Великобританії. Нас відверто зрадили.

Ми не знаємо всіх офіційних деталей “плану Трампа”, який, за моїми джерелами у США, буде озвучений або ввечері 20 січня, або вранці 21 січня. Чуток і припущень багато.

Я впевнений, що НАТО нам не світить, а чи можна отримати гарантії справжньої безпеки за допомогою іншого документа – не знаю. Якщо це заява МЗС України, яка по суті є ультиматумом, сьогодні буде підтверджена з трибуни у Брюсселі, то, на мою думку, це сильно розлютить Трампа. Чому всі, зокрема і я, говорять про “план Трампа”? Ще раз наголошую: ми повністю залежимо від грошей і позиції США”, – написав Юрій Сапронов на своїй сторінці у Фейсбук.

На думку Сапронова, пошук оптимального рішення вимагає зваженого підходу. Війна “до останнього українця” – це не вихід, але й відсутність реальних гарантій безпеки ставить під загрозу майбутнє країни. У таких умовах ключову роль відіграє підтримка української армії, яка захищає країну на фронті. Суспільство має продовжувати підтримувати військових, а міжнародна спільнота – шукати шляхи для досягнення стійкого миру.

“Де знайти оптимальне рішення, я не знаю. Нам залишається лише чекати, щогодини молитися за наших хлопців, які нас захищають на фронті, в окопах, і допомагати їм 24/7 всім, чим можемо.
24/7″, – резюмував Сапронов.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Таємничі переговори чи політичний спектакль: реакція зарубіжних ЗМІ на заяву Трампа про телефонну розмову з Путіним

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку