Точка зору

Бойко виступив з критикою “радикалів” та заборони УПЦ: реакція Єрмака і громадських діячів

Юрій Бойко, один із лідерів забороненої нині партії “Опозиційна платформа — За життя” (ОПЗЖ), а зараз нардеп, голова депутатської групи “Платформа за життя та мир” у Верховній Раді, створеної з колишніх членів ОПЗЖ, після тривалого мовчання знову публічно про себе заявив. Його несподівана активність в інформаційному просторі наштовхує на думку про нові політичні амбіції, можливо, пов’язані з майбутніми виборами. Заяви Бойка викликали широкий резонанс серед громадськості, представників влади, військових та блогерів, що свідчить про їхню неоднозначність у контексті поточного соціально-політичного клімату.

Бойко та його нові заяви

15 грудня 2024 року Юрій Бойко опублікував відеозвернення у TikTok, в якому розкритикував “радикалів”, які, на його думку, займаються перейменуванням міст, знесенням пам’ятників та забороною російської мови. Він також провів паралелі зі знесенням пам’ятників Христофору Колумбу у США, висловлюючи занепокоєння схожими тенденціями в Україні. Політик стверджував, що ці дії є проявом насильства і порушенням прав громадян.

“Схоже, наші радикали взяли той же курс і почали зносити пам’ятники країною, перейменовувати міста, забороняти людям говорити рідною мовою, забороняти їм ходити до тієї церкви, до якої вони хочуть ходити”, – заявив Бойко.

Він додав, що його погляди підтримує все більше українців, які виступають “за єдність країни і захист прав громадян”.

Реакція політиків і активістів

Заява Бойка спричинила бурхливу реакцію з боку Офісу Президента, військових і громадських діячів.

Голова Офісу Президента Андрій Єрмак підкреслив, що основною метою в умовах війни є захист України та перемога над Росією, а не поширення наративів, які корелюють із позицією Кремля.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Сирени без кінця: чи справді нова система оповіщення полегшила життя харків'янам

“Деякі політики, здається, забули, що боротьба за незалежність та захист українців — це те, чим ми всі маємо займатися зараз”, — зазначив він.

Максим Жорін, заступник командира 3-ї окремої штурмової бригади ЗСУ, назвав слова Бойка наслідком того, що частина проросійських політиків залишилася безкарною.

“Ці люди вже відчули запах виборів і вирішили вийти на поверхню. Вони є не меншими ворогами України, ніж російські солдати на фронті”, — наголосив він.

Андрій Коваленко, керівник Центру протидії дезінформації при РНБО, заявив, що чути в 2024 році про “насильство над людьми” від політика, який уникає згадок про дії Росії, виглядає незвично.

“Єдиними, хто чинить насильство над українцями, є росіяни”, — зазначив Коваленко.

Сергій Стерненко, блогер та активіст, розкритикував Бойка за те, що він продовжує відкрито діяти у Києві, пересуваючись з кортежем і нагородною зброєю. На думку Стерненка, Бойко забезпечує голоси для окремих політичних сил, фактично підтримуючи інтереси Москви.

Юрій Бойко: політичне минуле і репутація

Юрій Бойко є давнім гравцем української політики, відомим своєю проросійською позицією. У 2002–2005 роках він очолював НАК “Нафтогаз”, а згодом, у 2010–2012 роках, був міністром палива та енергетики в уряді Миколи Азарова. Його діяльність супроводжувалася скандалами, зокрема через придбання бурових платформ, які отримали назву “вишки Бойка”, внаслідок чого виникли підозри в корупції.

З 2018 року Бойко був співголовою ОПЗЖ, яка під час війни з Росією була заборонена як проросійська. Проте політик не втратив впливу, що демонструє його нова активність і заяви, спрямовані на мобілізацію прихильників, котрі поділяють його погляди.

Можливі політичні амбіції

Активізація Бойка може свідчити про його прагнення знову зайняти важливу роль у політичному житті України, особливо напередодні потенційних виборів. Його заяви виглядають спробою заручитися підтримкою тієї частини електорату, яка ностальгує за минулим або критикує сучасну владу.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  "Деревина – це найцінніший ресурс нашої країни": Володимир Носов про шляхи економічного розвитку України

Проте такі дії викликають серйозний спротив прихильників європейського курсу України. У теперішніх умовах війни з Росією будь-які заяви, що сприймаються як підтримка російських наративів, піддаються жорсткій критиці і можуть стати бар’єром для політичної реабілітації Бойка.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку