YouTube пом’якшує правила модерації контенту

YouTube пом’якшує свої внутрішні правила модерації: тепер відео, що частково порушують політику платформи, можуть залишатися в мережі, якщо мають суспільну важливість. Про це повідомляє The New York Times.
Згідно з новими інструкціями, модератори повинні зберігати відео, які порушують правила менш ніж на 50% — раніше цей поріг становив 25% — за умови, що контент висвітлює суспільно значущі теми. До таких тем YouTube зараховує вибори, расу, ідеології, гендер, аборти, імміграцію, цензуру та інші чутливі питання. У випадках, які викликають сумніви, модераторам радять звертатися до керівництва, а не видаляти контент одразу.
Ці зміни є продовженням політики, яку YouTube запровадив перед президентськими виборами у США 2024 року. Вона дозволяє залишати відео з політичними заявами, навіть якщо вони порушують внутрішні правила, якщо контент має освітню, документальну або художню цінність (EDSA).
У компанії пояснили, що перегляд правил обумовлений необхідністю адаптації до нових форматів контенту, зокрема довгих подкастів, а також реакцією на зворотний зв’язок від користувачів. Представниця YouTube підкреслила, що винятки за критерієм EDSA застосовуються лише до обмеженої кількості відео.
Оновлення збіглося з тенденцією до послаблення модерації в інших соцмережах після перемоги Дональда Трампа. Зокрема, Meta припинила співпрацю з незалежними організаціями, що здійснювали фактчекінг. Тим часом Google, який володіє YouTube, зазнає тиску через антимонопольні розслідування з боку Міністерства юстиції США.