Україна

З початку війни в Україні було пошкоджено близько 10 тисяч кілометрів залізничних шляхів

З початку повномасштабного вторгнення в Україні було пошкоджено, знищено або втрачено близько 10 тисяч кілометрів залізничних колій. Цю інформацію надали в АТ “Укрзалізниця”.

З 24.02.2022 було пошкоджено, знищено або втрачено майже 10 тис. км колій та 43 будівлі вокзалів. Також є пошкодження інших інфраструктурних об’єктів“, — зазначили в повідомленні.

Згідно зі звітом Київської школи економіки (KSE), який охоплює період з лютого 2022 до січня 2024 року, загальний обсяг пошкодженого залізничного полотна складає приблизно 507 кілометрів. Було зруйновано або пошкоджено 126 залізничних вокзалів і станцій, з яких понад 55 розташовані на підконтрольній Україні території, решта — на тимчасово окупованих.

Зокрема, понад 700 кілометрів залізничних колій перебувають на тимчасово окупованій території. Загалом Укрзалізниця втратила близько 5,5 тисячі будівель та близько 4 тисяч інших споруд. Рухоме майно компанії, яке не вдалося евакуювати, вважається втраченим, зруйнованим або захопленим окупаційними силами.

Аналітики KSE оцінили прямі збитки, завдані залізничній інфраструктурі, в 4,3 мільярда доларів.

Залізничники відновлюють пошкоджені ворогом колії. Так, з початку повномасштабного вторгнення частково та повністю відновлено понад 3,6 тис. км колій, 41 будівлю вокзалів та інші об’єкти інфраструктури, щоб поїзди продовжували рух“, — повідомили в АТ “Укрзалізниця”.

За даними компанії, під час сезонних ремонтів за перші вісім місяців 2024 року вже відремонтовано 737,6 кілометра колій, що складає 62% від запланованого на рік обсягу. До кінця року планується відновити понад 1 195 кілометрів колій та 1 073 стрілочних переводи.

Раніше повідомлялося, що в Дніпропетровській області внаслідок обстрілу залізничної станції 2 листопада було поранено працівницю та пошкоджено будівлю вокзалу.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Реєстратори і нотаріуси зможуть вносити дані до Реєстру нерухомості без підтвердження від БТІ за відсутності доступу до архівів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку