У цей день

20 червня: свята та події у цей день

Свята та пам’ятні дати:

Всесвітній день біженців – започаткований Організацією Об’єднаних Націй на честь сили, мужності та витримки мільйонів біженців у всьому світі. Це свято вперше відзначили в 2001 році, у 50-ту річницю Конвенції 1951 року про статус біженців.

Україна приєдналася до Конвенції ООН про статус біженців 1951 року та Протоколу про статус біженців 1967 року у 2001 році, адаптувавши своє законодавство до цих міжнародних документів.

Всесвітній день біженців – це нагода згадати про тих, хто змушений залишити свої домівки, родини, роботу та друзів через небезпеку і шукати притулку в чужих країнах. Після початку повномасштабної агресії Росії проти України понад 5 мільйонів українців були змушені виїхати за кордон.

Всесвітній день захисту слонів у зоопарках – слонам необхідні великі простори для проживання, а не обмежені вольєри зоопарків. Від нестачі руху та жорстокого поводження вони можуть хворіти та помирати. У цей день організовуються заходи для збору коштів на покращення умов проживання слонів, зокрема акції в зоопарках, з метою перенесення слонів у природні заповідники.

Всесвітній день Wi-Fi – є глобальною ініціативою, спрямованою на розв’язання проблеми відсутності бездротового швидкісного інтернету у багатьох країнах (близько 4 мільярдів людей на планеті не мають доступу до інтернету), подолання цифрової нерівності та розвиток технологій.

День Ламбруско – італійські вина Ламбруско досягли піку популярності у 1970-х роках, але згодом втратили своє місце серед фаворитів через зміни в моді на вина. Італійські винороби та їхні колеги по всьому світу щороку 21 червня відзначають День Ламбруско, щоб підвищити популярність цих вин, оскільки Ламбруско здатне дарувати відчуття італійського солодкого життя.

Події в цей день:

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  23 вересня: свята і події в цей день

1918 – у Києві розпочався Всеукраїнський церковний собор.

1919 – військова делегація Української Народної Республіки підписала з поляками мирний договір;

1939 – відбувся перший в історії політ реактивного літака – німецького експериментального літака з ракетним двигуном Гайнкель He.176.

1990 – Бундестаг ФРН ухвалив рішення про перенесення столиці з Бонна до Берліна.

1993 – запустили перший пробний залізничний рейс тунелем під Ла-Маншем.

2000 – створено Експертну службу МВС України.

Експертну службу МВС України було утворено постановою Кабінету Міністрів України від 20 червня 2000 року № 988.

20 червня: свята та події у цей день
Фото: facebook.com/igor.repeshko

Загалом першими експертно-криміналістичними організаціями вважаються “Бюро ідентифікації”, створені Альфонсом Бертільоном у французькій поліції Сюрте. В Україні такий підрозділ був створений 14 квітня 1902 року в Києві як антропометричний кабінет при міській розшуковій поліції. З 1 січня 1904 року він починає працювати як дактилоскопічне бюро.

У Харкові та Катеринославі підрозділи із завданнями ідентифікації особи, а також дослідження речових доказів було створено у 1908 році. Пізніше криміналісти почали вивчати такі дисципліни як антропометрія, словесний портрет, дактилоскопія.

Чи знаєте ви, що свого часу були навіть прокурори-криміналісти? На них покладалася організаційна та методична робота щодо підвищення якості слідства, крім того, вони були зобов’язані разом зі слідчими виїжджати на місця скоєння особливо тяжких та небезпечних злочинів для огляду місця події, а також брали участь у провадженні початкових слідчих дій у цих справах.

Практично прокурор-криміналіст брав участь у досудовому судочинстві не як наглядач, бо як методист і аналітик, надавав допомогу у розслідуванні тяжких чи суспільно значущих злочинів. При цьому, на відміну від прокурора, що лише наглядає за ходом слідства, він при виїзді на місце події був активним учасником збирання та дослідження доказової інформації.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  11 серпня: свята і події в цей день

2003 – створено фонд Вікімедіа.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку