Українські біженці

Бідність, невпевненість, бажання повернутися: реалії українських біженців у Польщі та Молдові

Опитування, проведене Норвезькою радою у справах біженців (NRC), показало, що багато українців у Польщі та Молдові стикаються з серйозними фінансовими труднощами.

За результати опитування, 71% респондентів у Молдові та 80% тих, хто працює в Польщі, не мають достатнього доходу, щоб утримувати себе та свої сім’ї. Це змушує їх покладатися на гуманітарну допомогу, яка з часом скорочується.

Багато біженців також відчувають невпевненість у своєму майбутньому. 43% респондентів у Молдові та 44% у Польщі не знають, що їм робити далі.

Більшість українських біженців – це жінки, діти та люди похилого віку. Їм особливо важко адаптуватися до життя в новій країні. Багато жінок не можуть знайти роботу, адже не володіють мовою або не мають необхідної кваліфікації. Діти змушені йти до шкіл, де не розуміють мови, а люди похилого віку відчувають себе самотніми та ізольованими.

Незважаючи на труднощі, багато українських біженців все ж таки сподіваються повернутися додому. 27% респондентів у Молдові та 26% у Польщі планують колись повернутися до України.

NRC закликає уряди Польщі та Молдови, а також міжнародну спільноту, до надання більшої підтримки українським біженцям.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Шольц звернувся до українських біженців: "працюйте або забирайтеся додому"

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку