Точка зору

Чи потрібна поліція охорони у тилу під час війни: колишній військовий звернувся до влади

Під час війни важливим є кожен солдат, кожна бойова одиниця на передовій. Однак виникає питання: що роблять у тилу ті, хто міг би посилити українську армію? Юрій Гудименко, політик та колишній військовослужбовець, висловлює свою категоричну незгоду з тим, що 16 тисяч працівників поліції охорони залишаються в тилу, виконуючи завдання, які з легкістю могли б взяти на себе приватні охоронні компанії.

Гудименко звертається до Міністерства оборони із закликом:

“Шановне Міністерство оборони, я знайшов вам чотири бригади. Підготовлені бійці, доглянуті. Не дякуйте.

Поліція охорони. 16000 працівників. Заброньовані, як я розумію, всі чи майже всі (це секретна інформація, але в мене є, скажімо так, припущення). Завдання поліції охорони — охороняти кіоски, квартири та підприємства.

Інакше кажучи, робити те, що роблять приватні охоронні компанії, лише з усіма перевагами та пільгами державної структури, а саме статусом поліцейського (і, відповідно, бронюванням), видачею квартир керівництву за рахунок платників податків та періодичною участю у віджимі чи переділі заводів та підприємств у регіонах з обов’язковим “відкашлюванням” нагору.

І це при тому, що патрульні поліцейські, частина з яких бігає фронтом, постійно скаржаться на нестачу людей і машин для полювання на злочинців та ворогів. А тут — чотири бригади псевдополіцейських, які на виклики не їздять, від мобілізації приховані й загалом чудово почуваються”.

На думку Гудименка, ця ситуація вимагає серйозного перегляду. Якщо у державному бюджеті, за словами прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, бракує коштів, чи не доцільно було б розформувати департамент поліції охорони та перенаправити цих людей на більш важливі завдання? Замість охорони кіосків та квартир, ці працівники могли б зміцнити патрульну поліцію або ж приєднатися до нових бойових бригад, які так потрібні на фронті.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Причини прийняття ЦВК постанови щодо відновлення роботи Державного реєстру виборців: коментар нардепа Аліни Загоруйко

Крім того, колишній військовослужбовець зазначає, що працівники поліції охорони мають чимало ресурсів, зокрема, автомобілі для роботи. На дорогах Києва можна часто побачити їхні автомобілі з рекламою послуг сигналізації. Гудименко пропонує, щоб охороною таких об’єктів займалися приватні компанії, які можуть впоратися із цим завданням, тоді як держава зекономить кошти, відмовившись від функцій, що не є властивими для неї.

З огляду на це, постає важливе питання: чи є доцільним утримання 16 тисяч працівників державної структури, які виконують роботу, що може бути передана приватним фірмам? У країнах Європи або США, за словами Гудименка, важко уявити ситуацію, де б держава за кошти платників податків утримувала б охоронну компанію, тоді як ці самі платники мовчки це сприймають.

“У вас, Денис Шмигаль, я чув, грошей у бюджеті не вистачає? Розганяйте департамент поліції охорони МВС, а співробітників — чи до патрульки, чи до Міноборони на формування нових бригад. Там, я чув, у нас на Покровському напрямі не вистачає людей? Беріть, ось вони.

Позашляховиків у них є якась кількість, я постійно в Києві бачу на дорогах ці гарні білі “міцубісі” з пропозицією встановити сигналізацію. Кіоски та квартири нехай приватні охоронці охороняють, впораються. А ви звітуєте, що держава почала утримувати на 16 тисяч людей менше, позбавившись при цьому невластивих для себе функцій.

Ми, звісно, ​​неймовірна країна. Не думаю, щоб у країнах Європи чи США держава містила би охоронну фірму за кошти платників податків, а ці самі платники роками мовчали і не ставили питання: “А навіщо вона взагалі потрібна?”, – наголосив Гудименко.

На його думку, такі зміни є необхідними не лише для економії ресурсів, а й для більш ефективного використання людського потенціалу країни, особливо у складний для неї час. Україні потрібні люди на фронті, а не охорона кіосків.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Чи можливий початок великої війни на Близькому Сході: зарубіжні ЗМІ шукають відповідь та прогнозують наслідки для всього світу

Автор висловив свою думку, яка може не співпадати з позицією редакції. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку