Економічні

Енергія з власного городу: як винахідливість дніпрянина підтримує малу економіку України

В умовах постійних відключень електроенергії та загальної енергетичної кризи українці змушені шукати нестандартні рішення для забезпечення своїх домівок світлом та зв’язком. Блекаути змусили пересічних громадян вдаватися до винахідництва та створення альтернативних енергетичних установок, які здатні працювати навіть в найскладніших умовах. Що пропонують винахідники? Сонячні батареї з перероблених пластикових пляшок та інших відходів – це технологія, яка крім енергетичної проблеми допомагає вирішити проблему забруднення навколишнього середовища. Є випадки побудови міні-гідроелектростанцій на річках і струмках в сільській місцевості західної частини України. Ентузіасти з різних регіонів України створюють власні вітрогенератори, використовуючи доступні матеріали та компоненти. Українські фермери активно використовують біогазові установки, які перетворюють органічні відходи (гній, залишки рослин тощо) на біогаз.

Недарма в народі кажуть: горе на вигадки хитре. От і пенсіонер з Дніпра Олександр Клименко побудував власноруч вітряну електростанцію прямо в себе на городі. Спочатку винахідник планував побудувати літак, але рішення змінилось на користь вітрогенератора. Крім того, встановив ще й сонячні батареї, тому природа забезпечує його світлом.

Енергія з власного городу: як винахідливість дніпрянина підтримує малу економіку України
Фото/dnipro.znaj.ua

– Я все життя щось знаходжу, ремонтую. Подобається мені це!  Ну а коли почалися перебої з електрикою вирішив зібрати вітряк. Щоглу під нього півроку варив. Інтернетом не користувався, все придумував практично сам. Перше вітроколесо моторошно свистіло, але напруги не давало. Друге – у вигляді ромашки – теж. Зате з третьої спроби все вийшло чудово. Тепер вітряк працює безшумно, але результативно. У вітряну погоду весь квартал може освітити! Коли вітру немає, перемикаюся на сонячну енергію, – розповідає талановитий дніпрянин.

Сонячні батареї теж не залишилися звичайними. Тепер вони повертаються за сонцем, що забезпечує максимальну ефективність.

– На місяць ми споживаємо 600-700 кіловат, і роботи вітряка та сонячної станції вистачає. Енергія зберігається в акумуляторах, які потім можна використовувати. Звісно, коли повний штиль і темрява, доводиться підключатися до стаціонарної мережі. Але загалом альтернативної електрики вистачає на все, – констатує Олександр Клименко.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Ужгород - економічне та гуманітарне ельдорадо України

Надлишки електроенергії пенсіонер не продає. Якщо енергії накопичилось достатньо, вимикає станцію. Місцеві мешканці знають, що в його будинку завжди можна підзарядити телефон або попрацювати на ноутбуці. Вони називають це своєрідним пунктом незламності.

За вітряк дніпрянину пропонували чималі гроші, але продавати свій винахід він захотів.

Енергетична криза триває. Українці все активніше готуються до масових вимикань світла: хтось купує генератори, мобільні зарядні пристрої та свічки. А хтось робить справжні винаходи, корисні і для свого домогосподарства і для сусідів.

Винахід дніпрянина є прикладом того, як індивідуальні ініціативи та малі проєкти можуть сприяти розвитку малої економіки, забезпечуючи енергетичну незалежність та підтримуючи місцеву громаду.

Євгенія Балуцька

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку