Інфографіка

Гуглили, як жили: світло, довідки, бусифікація та трохи дубайського шоколаду

Ми те, що ми гуглимо. У пошукових запитах, як у дзеркалі, відображаються наші інтереси, страхи, мрії та нагальні потреби. У 2024 році український сегмент інтернету наповнили історії про зміни в суспільстві, спричинені війною, адаптацію до нових реалій і пошук відповідей на питання, які хвилюють кожного. Що шукали найчастіше? Як війна та її виклики вплинули на наші запити? Google оприлюднив статистику пошуку українців у 2024 році. Розглянемо її в нашій інфографіці.

Гуглили, як жили: світло, довідки, бусифікація та трохи дубайського шоколаду
Інфографіка: ІА “ФАКТ”

Світло — на першому плані

Беззаперечним лідером пошукових запитів українців у 2024 році став “Графік відключення світла”. Цей тренд – про наболіле, а також про важливість передбачуваності й комфорту українців у повсякденному житті. З його поширеністю нині важко не погодитися. “Евро 2024” – на другій сходинці рейтингу.  Українці завжди вболівають за своїх і тримають руку на пульсі великих спортивних подій. Олімпійські пристрасті, притаманні стабільним суспільствам, цьогоріч були не чужі й громадянам України: ігри 2024 року впевнено посіли четверте місце. Здається, спорт — це щось більше, ніж просто хобі для українців. Зокрема, популярність запитів про боксера Усика показує, що спортивні герої живуть не лише на рингу, але й у серцях людей.

Хто такий Сирський? Після кадрових змін у військовому командуванні він став символом нової хвилі довіри до військових лідерів. Загалом, інтерес до лідерів і діячів лишається в Україні стабільно високим. Зокрема, йдеться і про увагу до контраверсійної постаті Ірини Фаріон, яка сягнула пікових значень після трагічної загибелі філологині внаслідок умисного вбивства.

Цікавилися українці і російським містом Суджа після прориву ЗСУ на Курщину.

Релігійні свята залишаються точкою опори у найскладніші часи. Популярний запит “Пасха 2024” це засвідчує. Історії, що формують націю – це про фільм “20 днів у Маріуполі” — запит, який нагадує про важливість пам’яті й розуміння сучасної історії.
Євробачення 2024 – культурна подія, що об’єднала українців і Європу, – завершує трендовий список. Цей рейтинг — більше, ніж просто цифри. Це відображення нашого життя, прагнень, настроїв і інтересів у складний, але визначальний час.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Місія (не)можлива: чому Європа вагається щодо миротворців в Україні
Гуглили, як жили: світло, довідки, бусифікація та трохи дубайського шоколаду
Інфографіка: ІА “ФАКТ”

Квадробери та Чиназес: Google знає, чим живе Україна

МСЕК у пошукових запитах — це не лише про процедури, а й про вічні соціальні питання: справедливість, доступність і людське ставлення до тих, хто потребує допомоги. Медико-соціальні експертні комісії часто ставали темою обговорень через оформлення інвалідності, скарги на бюрократію, реформу системи, підробку документів, коли люди отримували статус інвалідності через підроблені висновки.

РЕБ – звучить як кодове слово. Втім українці знають, що це методи радіоелектронної боротьби. Цьогоріч вони активно шукали інформацію про те, як працюють системи РЕБ, які застосовують як українські, так і російські війська. Особливо популярними були запити про те, як ці технології впливають на дрони, зв’язок і управління військами.У медіа часто з’являлися новини про те, як українські сили використовують РЕБ для нейтралізації атак ворога. Це викликало гордість і підвищувало інтерес до теми. Російські системи РЕБ і способи їх обійти викликали чимало обговорень у соцмережах і на форумах. З’являлися і жартівливі історії про “РЕБ” на побутовому рівні, коли люди плутали професійне обладнання зі звичайними “глушилками” для мобільних телефонів.

Терикони – не обійшлося і без знаменитих гір з пустих порід, що завжди приваблювали туристів. Утім, нині запити стосувалися екологічних загроз, пов’язаних із териконами, які під час війни зазнають пошкоджень або стають джерелами токсичних викидів через бойові дії. Особливо обговорювали небезпеку займання териконів і вплив цього на навколишнє середовище.

Черги відключення світла – український квест виживання! Виграє той, хто знайде графік швидше, ніж відключать світло.

ЦНАП – місце, де можна отримати все: довідку, нервовий зрив і нові історії для друзів. В умовах війни запити про ЦНАП онлайн стали дуже популярними. Громадяни цікавились, які послуги можна отримати без необхідності відвідувати ЦНАП особисто. Йшлося про реєстрацію бізнесу, отримання довідок, оформлення паспорта та інших адміністративних послуг через інтернет.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Павло Дуров про модерацію Telegram: чи справді месенджер змінить свою політику

Довідка ОК-7 – звучить як код спецоперації. Але реальність простіша: це документ, без якого ти ні туди, ні сюди. КАБ – моторошний запит, утім, на жаль, дуже популярний особливо для мешканців прифронтових міст і селищ. Люди цікавились різними моделями авіабомб КАБ, їх характеристиками та призначенням. Звичайно, багато обговорень стосувалося наслідків застосування цих бомб. Люди цікавились, як відбувається вибух, яку руйнівну силу мають ці бомби, та які жертви можуть бути спричинені їх використанням.

Бусифікація – звучить як серйозна реформа транспорту. Утім, насправді, це іронічний неологізм, що з’явився в українському інфопросторі під час мобілізації через російське вторгнення. Бусифікація позначає ситуації, коли представники територіальних центрів комплектування (ТЦК) примусово саджають чоловіків призовного віку у автобуси прямо на вулицях і вивозять їх до центру комплектування.

Квадробери – сучасна молодь вже не асоціює себе з класичними субкультурами, як металісти чи панки. Натомість популярними є нові течії: анімешки, альтушки, фурі та квадробери. Якщо раніше можна було зустріти неформалів з чорним макіяжем та пірсингом, сьогодні це підлітки з пухнастими вушками, одягнені як герої коміксів чи мультфільмів. Тож у Гугл можна було спостерігати цілий бум запитів з приводу незвичної поки що субкультури: Хто вони – квадробери? Чи потрібно батькам переживати за захоплення своїх дітей? Які цінності й перспективи має нова субкультура?

Чиназес – можливо, новий суперпродукт із Китаю? Ні, це сленгове слово, яке означає задоволення.

Купуємо зарядні станції, дивимося документалістику і фентезі

Гуглили, як жили: світло, довідки, бусифікація та трохи дубайського шоколаду
Інфографіка: ІА “ФАКТ”

Про що цей рейтинг? Про те, що українці, перш за все, дбають про альтернативні джерела енергії в умовах стабілізаційного вимкнення світла. А також цікавляться технологіями і зовсім трохи релаксом й вишуканими солодощами.

Гуглили, як жили: світло, довідки, бусифікація та трохи дубайського шоколаду
Інфографіка: ІА “ФАКТ”

А цей рейтинг демонструє, що кіно продовжує підтримувати українців під час війни, пропонуючи як катарсичне піднесення, так і можливість відволіктися від реальності. Фільми на кшталт “20 днів у Маріуполі” нагадують про силу духу і героїзм українців, тоді як інші: “Думками навиворіт 2” чи “Конотопська відьма”, дозволяють зануритися у світ творчості, фантазії та відновити психологічну рівновагу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку