ЄС та світ

Космічний апарат “Космос-482” впав в океан після понад півстоліття зниження з орбіти

Космічний апарат “Космос-482”, створений у Радянському Союзі, 10 травня завершив своє перебування на орбіті, впавши в акваторію Індійського океану неподалік від Індонезії. Про це повідомила російська державна корпорація “Роскосмос”. Зонд було запущено ще у 1972 році з метою дослідження Венери, однак через технічні збої він так і не залишив навколоземного простору.

За інформацією російських космічних служб, контроль за траєкторією зниження апарата здійснювали фахівці системи моніторингу небезпечних об’єктів у космосі. Згідно з даними “Роскосмосу”, зонд увійшов у щільні шари атмосфери на відстані близько 560 кілометрів на захід від Середнього Андаманського острова й упав у море на захід від столиці Індонезії Джакарти. Точне місце падіння встановити не вдалося, постраждалих немає.

“Космос-482” було виведено в космос у рамках програми вивчення Венери, але збій у ракетній системі не дозволив йому здійснити міжпланетний переліт. Апарат залишився на витягнутій орбіті навколо Землі, поступово втрачаючи висоту через опір атмосфери. За понад 50 років його траєкторія поступово зміщувалась вниз, поки 10 травня 2025 року він не зійшов з орбіти остаточно.

На відміну від багатьох інших об’єктів космічного сміття, які при вході в атмосферу розпадаються на уламки, “Космос-482”, за оцінками експертів, міг зберегти цілісність. Його конструкція розрахована на екстремальні навантаження під час проходження через щільні шари атмосфери Венери, що дало йому змогу пережити падіння на Землю без руйнування.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Помічник Байдена допустив розгортання додаткових стратегічних ядерних озброєнь

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку