Лондонські лікарі змогли повернути пацієнтам нюх і смак, які зникли після COVID-19

У Лондоні лікарі успішно повернули нюх і смак пацієнтам, які втратили ці відчуття внаслідок COVID-19. Для цього хірурги застосували новаторську операцію, під час якої розширювали носові дихальні шляхи, повідомляє The Guardian.
Long COVID, або постковідний синдром, – це термін, що описує тривалі симптоми, які зберігаються або з’являються після одужання від гострої фази COVID-19. Вони можуть тривати від кількох тижнів до кількох місяців і варіюватися за характером та інтенсивністю. Втрата нюху та смаку є одним із понад 200 симптомів, про які повідомляють пацієнти з тривалим COVID-19.
Хірурги Лондонського університетського госпіталю NHS Foundation Trust (UCLH) уже успішно вилікували десяток пацієнтів, які після інфікування мали значні порушення нюху. У всіх цих пацієнтів втрата нюху тривала понад два роки, а традиційні методи лікування, як-от тренування нюху чи застосування кортикостероїдів, не давали результатів.
У межах дослідження, спрямованого на пошук нових методів лікування, лікарі випробували техніку функціональної септоринопластики (fSRP). Її зазвичай використовують для корекції викривлення носової перегородки та розширення носових проходів.
Ця процедура покращує потік повітря до нюхової області, розташованої у верхній частині носової порожнини та відповідальної за сприйняття запахів. Медики зазначили, що після операції більше пахучих речовин – хімічних сполук із запахом – досягало цієї зони. На їхню думку, посилене надходження пахучих речовин у нюхову область “запускає” відновлення здатності відчувати запахи у пацієнтів, які втратили її через Long COVID.