ЄС та світ

МВФ закликало партнерів інвестувати в Україну зараз, щоб уникнути більших витрат у разі її поразки

Україна довела, що є надійним позичальником із чітким планом повернення боргів, тому надання фінансової підтримки країні зараз є вигідним для її партнерів, оскільки дозволяє уникнути більш серйозних наслідків у разі поразки у війні. Таку думку висловила постійна представниця Міжнародного валютного фонду (МВФ) в Україні Прішила Тофано.

“Фінансування країни зараз варте того. Не тільки з погляду цінностей, принципів чи моралі, але це може бути дешевше для її (України) союзників. Дешевше фінансувати Україну зараз і не допустити, щоб вона програла війну, ніж потім покривати витрати на додаткову оборону або біженців, якщо Україна програє війну”, – зазначила Тофано під час конференції “Матриця реформ: Основи посилення економічного зростання для вступу в ЄС” у Києві.

Тофано також підкреслила важливість для України демонструвати свою здатність проводити ефективну політику, продовжуючи доводити міжнародним партнерам свою надійність.

За її словами, хоча Україна зробила значні зусилля для збільшення власних доходів, масштаби викликаного російською агресією економічного шоку такі великі, що зовнішня фінансова підтримка є критично необхідною. У цьому контексті вона відзначила ініціативу G7 “Прискорення отримання надзвичайних доходів”, яка передбачає виділення $50 млрд за рахунок доходів від заморожених російських активів.

Після завершення війни, за словами Тофано, Україні доведеться витрачати значні ресурси на відновлення інфраструктури, соціальні програми, реінтеграцію ветеранів та повернення громадян, які виїхали за кордон. У цьому зв’язку вона наголосила на важливості підвищення податків, зокрема податку на додану вартість, і дотримання Національної стратегії доходів для забезпечення стійкості економіки в довгостроковій перспективі.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  ХАМАС заявив про готовність звільнити всіх заручників в обмін на припинення вогню

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку