Німецькі спецслужби попереджають про можливі диверсії РФ на інфраструктурі DHL
У вітчизняному та європейському інфопросторі дискутують, про те, що Федеральне відомство з охорони конституції і Федеральне відомство кримінальної поліції Німеччини вже кілька тижнів «знають про кілька посилок, які були відправлені приватними особами в різних місцях Європи і загорілися по дорозі до адресатів у кількох європейських країнах». Про це повідомила служби безпеки інформаційній агенції DPA – найбільшого ІА Німеччини. Це повідомлення було надіслано обома органами влади компаніям авіаційного та логістичного секторів.
Інцидент у глобальному хабі компанії DHL в Лейпцигу
У DHL повідомили про два такі інциденти. Підозрілі посилки містили електронні пристрої та ємності з рідинами. Правоохоронці ФРН вбачають у цих інцидентах всі ознаки диверсії.
У липні в логістичному центрі DHL в Лейпцигу загорілася посилка, надіслана з країн Балтії, в якій був закладений запалювальний пристрій. Посилка підпалила цілий вантажний контейнер, який містив інші посилки. Пожежу нібито вдалося швидко загасити. Логістичний центр у Лейпцигу мав бути проміжною ланкою пересилки відправлення, після чого вона мала бути доставлена кінцевому адресату. У колах безпеки припускають, що інцидент пов’язаний з почастішанням випадків підозр у російських диверсіях.
За даними DPA, розслідування взяла на себе Федеральна прокуратура в Карлсруе. Речниця відомства відмовилася надати будь-яку інформацію на запит. Але кажуть, що подібні випадки трапляються і в інших країнах Європи.
Міжнародні піромани-терористи – сам-знаєш-хто
Після пожежі у лейпцизькому вантажному центрі DHL – глобальному хабі компанії – органи безпеки насторожилися. Вони попереджають про «нетрадиційні запалювальні пристрої» в посилках, надісланих невідомими. Правоохоронці не виключають вірогідність російських диверсій. Хоча слово «Росія» не згадується в попередженні від Федерального відомства з охорони конституції і Федерального відомства кримінальної поліції. Тим не менш, у колах безпеки не виключають зв’язку зі збільшенням випадків російського саботажу в Німеччині.
Яких заходів вжито DHL
DHL оперативно відреагувала на інциденти: «У відповідь на розслідування, що проводяться владою кількох країн, DHL Express вжила заходів у всіх європейських країнах для захисту своєї мережі, співробітників і приміщень, а також відправлень своїх клієнтів. Нам відомо про два нещодавні інциденти, пов’язані з відправленнями в нашій мережі».
Усі посилки, що пересилаються при посередництві міжнародної логістичної компанії, що спеціалізується на експрес-доставці, проходять ретельну перевірку на наявність підозрілих предметів і пристроїв. Для цього використовуються рентгенівські апарати та інші технології сканування посилок. В місцях сортування та обробки посилок впроваджуються додаткові заходи безпеки. Співробітники компанії проходять регулярне навчання з виявлення та реагування на потенційні загрози. DHL тісно співпрацює з правоохоронними органами та службами безпеки для розслідування інцидентів і запобігання новим випадкам.
Піротехнічні диверсії можуть бути непоодинокими
Федеральне відомство з охорони конституції пояснило, що інформує комерційні підприємства та торгові об’єднання про потенційні ризики безпеки на індивідуальній основі.
У листі від Федерального відомства з охорони конституції та Федерального кримінального відомства зазначено, що можуть бути надіслані інші посилки з нетрадиційними запалювальними пристроями. Компанії, до яких звернулися, попросили проінформувати своїх співробітників і вжити запобіжних заходів. Вважається, що ці пристрої були надіслані навмисно, щоб завдати шкоди транспортним компаніям та іншій логістичній інфраструктурі в Європі.
Активізація російської диверсійної та шпигунської діяльності у Німеччині
Всі посилки, виявлені до сих пір, містили електричні прилади та контейнери з рідинами. Витрати на їх доставку часто були значно вищими за вартість самих товарів. У колах безпеки відомо, що російська диверсійна та шпигунська діяльність у Німеччині значно активізувалася останнім часом, зокрема з використанням безпілотників.
Росію звинувачують в таких кримінальних злочинах як шпигунство та тероризм. Федеральне відомство з охорони конституції неодноразово попереджало про російський саботаж. 26 липня відомство опублікувало на своєму веб-сайті повідомлення з питань безпеки, щоб підвищити обізнаність про російські акти саботажу. Вони зазначили, що випадки саботажу спостерігаються по всій Європі з 2023 року, і є зростаючі ознаки можливої діяльності в Німеччині. Припускають, що існує підвищений ризик диверсійної діяльності або підготовчих актів у Німеччині.
Минулого тижня повідомили, що тимчасове підвищення рівня безпеки на авіабазі НАТО в Гайленкірхені, неподалік Аахена, було викликане розвідувальними даними про можливу російську загрозу. Іноземна розвідка отримала серйозні докази підготовки російської диверсії проти бази НАТО з використанням безпілотника.
Авіабаза НАТО в Північному Рейні-Вестфалії перебувала під другим найвищим рівнем безпеки майже 24 години. Після того, як нічого не сталося, заходи безпеки були знижені до попереднього рівня.
Росія, схоже, стає все більш агресивною у використанні безпілотників. Згідно з даними безпекових джерел, з’являється все більше ознак того, що Росія стає все більш безжалісною у своїх польотах безпілотників над базами Бундесверу, особливо там, де проходять підготовку українські солдати.
Нещодавно також були побоювання щодо диверсій на базах Бундесверу. Однак після розслідування ситуація була заспокоєна. Наприклад, поліція і державна безпека розслідували інцидент на водопровідній станції казарми ВПС Кельн-Ван через підозру на забруднення питної води. Служби безпеки припускають, що неодноразові польоти безпілотників над об’єктами критичної інфраструктури в Шлезвіг-Гольштейні також пов’язані з Росією
Тетяна Морараш