Повітряна тривога у школі: інструкція батькам до нового навчального року (відео)

В Україні працює понад 13 тис. шкіл і вже близько 90% з них мають облаштовані укриття, в які учні повинні спускатись під час повітряних тривог. У частині шкіл реконструкція і будівництво сховищ триватиме влітку, щоб до нового навчального року у закладах були готові бомбосховища.
Батьки старшокласників вже знають деякі правила поведінки під час повітряних тривог, коли дитина перебуває в школі. Це інформація більше для батьків майбутніх першачків та тих дітей, які навчались дистанційно, а з 1 вересня підуть до школи.
Перша порада – не хвилюйтесь. Учителі організовано супроводжують школярів у сховище одразу після того, як пролунала сирена. Дітей, які цього не робили раніше, тренують, їм детально мають розказати про правила безпеки під час спуску в укриття та поведінку безпосередньо вже в сховищі.
Усі шкільні укриття обладнані відповідно до стандартів безпеки. Там є туалети, вентиляція, два виходи, місця для сидіння, там є технічна вода та запас питної води, аптечка, вогнегасники, засоби зв’язку.
Батьків впускають в шкільні укриття під час повітряної тривоги. Міністерство освіти не рекомендує забирати учнів додому поки тривога триває, але ви можете дочекатися кінця тривоги разом з дитиною в укритті.
Як підготуватися батькам (поради від ЮНІСЕФ та Департамент освіти і науки Києва):
- Долучіться до груп класу, школи в месенджерах.
- Передайте керівництву закладу освіти свої контакти та контакти тих, хто може замість вас забирати дитину зі школи.
- Повідомте медпрацівника про особливості здоров’я дитини, якщо вони є.
- Потурбуйтесь, щоб дитина знала свій резус-фактор та групу крові, хронічні хвороби, якщо вони є.
- Складіть з дитиною безпечний маршрут до школи й у зворотному напрямку, де обов’язково мають бути укриття, які дитина зможе використовувати дорогою в разі сигналу повітряної тривоги. Якщо дитина не має можливості швидко дістатися до школи або дому, за сигналом повітряної тривоги вона має йти до визначеного вами укриття й перебувати всередині до відбою тривоги.
- Проведіть бесіду про те, що не можна торкатися оголених електричних дротів, невідомих предметів, проговоріть правила мінної безпеки.
- Попередьте дитину, щоб вона повідомляла вас про своє місце перебування під час повітряної тривоги, як тільки дістанеться укриття.
- Якщо тривога застане дитину дорогою до школи й вона перебуватиме не в шкільному укритті, повідомте вчителя, у якому саме укритті вона перебуває.