Експертна думка

“Путін помре скоро – це факт, і все закінчиться”: основні заяви Зеленського в інтерв’ю для Eurovision News

26 березня Президент України Володимир Зеленський прибув з візитом до Франції. У Парижі він провів зустріч з президентом Франції Еммануелем Макроном. Метою їхньої зустрічі була підготовка до саміту країн так званої “коаліції охочих”, які готові надати Україні гарантії безпеки. Саміт заплановано на 27 березня і відбудеться у Парижі.

Під час цього візиту Володимир Зеленський також дав велике інтерв’ю для суспільних мовників у межах платформи Eurovision News, в якому окреслив ключові позиції України щодо перемовин, співпраці з США, інформаційної боротьби, енергетичної безпеки, ролі міжнародних партнерів у майбутньому мирному врегулюванні, а також викликів у відносинах із Заходом.

Президент України підтвердив, що діалог щодо припинення вогню ведеться виключно зі Сполученими Штатами, а не з Росією. Він заявив:

“У нас не було перемовин з Росією, у нас були перемовини зі Сполученими Штатами. Для уточнення: не тому що ми боїмося, мені здається Росія боїться будь-якого діалогу і будь-яких перемовин”.

Коментуючи ситуацію в Чорному морі, Зеленський зазначив, що Україна контролює регіон і в принципі готова до припинення вогню, але Росія намагається використати цей сценарій для відновлення впливу на зерновий коридор. Президент заявив:

“Припинення вогню у Чорному морі важливе для руських. Вони вже давно не контролюють коридор у Чорному морі. Ми боремось за це, бо це крок до закінчення війни. Але ми контролюємо там ситуацію. Їхній флот або на дні, або сховані.

Вони домовлялися, готові були йти на припинення вогню по енергетиці, якщо це енергетика і Чорне море. Ми в цілому були готові на повне припинення вогню, тож окей з Чорним морем ми погоджуємося. Вони хочуть просто стрибнути в контроль продуктового коридору, їм це не вдасться, ми в цьому абсолютно впевнені”.

Щодо останніх атак Росії на українську енергетичну інфраструктуру, Зеленський зазначив:

“Складна історія з моніторингом ударів. Поки що технічні команди не визначили, як це буде. Але брехати не буду, сьогодні вночі не було атак на енергетику, були удари на іншу цивільну інфраструктуру, більше сотні дронів. Ударів по енергетиці вночі не було. Україна не відповідала по енергетиці також”.

Окремо він висловився про американського спецпредставника Стіва Віткоффа, розкритикувавши його за озвучення меседжів, які повторюють кремлівську пропаганду:

“Віткофф дуже часто цитує кремлівські наративи”.

Зеленський відреагував на критику з боку Віткоффа, зазначивши:

“Що стосується пана, який це коментує. Він не схожий на військового. І в нього немає такого досвіду. Наскільки мені відомо він дуже непогано вміє продавати і купувати нерухомість. А це трішечки інше”.

Зеленський також наголосив на критичній ролі американської розвідки у забезпеченні попереджень про запуск балістичних ракет.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  НАТО запропонує Україні "міст" до членства, сподіваючись, що цього достатньо

“Без американських розвідданих ми не контролюємо вихід балістичних ракет РФ по наших людях. Балістика стовідсотково або дев’яносто відсотків била по цивільній інфраструктурі. Енергетика, школи, університети, церкви, це десятки тисяч ракет. І ми не бачимо, коли треба давати сигнал цивільному населення, що їм спускатися в бомбосховище. Ми не мали цих даних, ми ніколи не мали доступу, нам завжди їх передавали. Це те, з чим я боровся з початку війни, я дуже просив дати нам прямий доступ, це швидше. Але ми цього не мали, але все одно ми вдячні. Ми розблокували, це успіх нашої команди”.

Говорячи про майбутні гарантії безпеки для України після завершення війни, Зеленський зазначив:

“Будемо вірити, що нам вдасться переконувати й інших партнерів, і безмовно Європа буде за столом переговорів щодо закінчення цієї війни”.

Президент також висловив сподівання, що Дональд Трамп, у разі свого повернення до влади, дотримуватиметься жорсткої позиції щодо Путіна:

“Я б дуже хотів, щоб тепер, коли Путін відмовився від припинення вогню безумовно, щоби президент Трамп дав сильний тиск на нього санкціями. Не знімаючи їх, а посилюючи їх”.

Щодо глобального впливу дезінформації, Зеленський наголосив:

“Зараз питання не в президенті Трампі або в іншому лідері, питання в тому, що дезінформація російська дуже діє на Глобальному Півдні, на африканському континенті, вона безумовно була дуже сильно розповсюджена і в Європі, але Європа… швидше відреагувала, ніж ті країни, які знаходяться на відстані. Але треба боротися з дезінформацією”.

Окремо Зеленський наголосив на ризику втрати ефекту ізоляції Росії на міжнародному рівні:

“Дуже важливо, щоб зараз Америка не допомагала Путіну виходити із цієї глобальної ізоляції. Я вважаю, що це один з найнебезпечніших моментів”.

Президент України також прокоментував справжню природу страхів Путіна, вказавши, що той більше боїться власного народу, а не НАТО чи Заходу:

“Чого боїться Путін – втратити свою силу. Це залежить від стабільності суспільства, але залежить і від його років. Путін помре скоро, це факт, і все закінчиться. Він може закінчити до того, як закінчить своє абсолютно невдале історичне життя. Ось чого він боїться. Ну і лишитись на одинці.

Він боїться єдності Європи і Сполучених Штатів. Тому головний удар він сьогодні робить на розділення і послаблення цього союзу, і я вважаю, що в деяких напрямках йому це вдалося”.

Зеленський також застеріг, що Путін прагне відновити імперський контроль над колишніми республіками СРСР і потенційно готується до конфлікту із Заходом:

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Найпопулярніша спеціальність: що показує вступна кампанія 2025 рокув умовах війни

“Він хоче мати вплив такий, як мав Радянський Союз, — повернути вплив над усіма республіками. Але це — вже колишні республіки, а нині — незалежні країни. Проте він хоче трохи більшого. А це, безумовно, може призвести, не дай Боже, до прямої конфронтації з Заходом — і це звучить у меседжах його пропагандистів”.

Президент підтвердив, що найнадійнішою гарантією безпеки для України залишається членство в НАТО, однак рішення залежить насамперед від США:

“Найкращі гарантії безпеки для нашої держави — це НАТО. І наразі це залежить виключно від Сполучених Штатів Америки. Я навіть вважаю, що позиція Німеччини, яка раніше також була проти вступу України до НАТО, може змінитися — і, швидше за все, зміниться. Але, безумовно, усе залежить від США. Уявіть собі: не крихкі, а справжні гарантії безпеки для України — це саме НАТО. І уявіть, що сьогодні це рішення залежить від Сполучених Штатів, адже проросійська позиція Угорщини в межах НАТО може посипатися. Я впевнений, що в позиції Німеччини вже є зміни: Німеччина підтримає Україну — я це відчуваю й знаю”.

“Мені здається, що це в його руках”, — додав Зеленський, маючи на увазі Дональда Трампа.

Якщо вступ до НАТО буде заблокований, альтернативою має стати повноцінна армія з сучасним озброєнням, потужною ППО та укомплектованими бригадами.

“Треба .. укомплектувати бригади, які стоять сьогодні парканом проти цієї агресії. Між російським і цивілізованим світом. Це головні речі. І контингент”.

У контексті співпраці з Німеччиною Зеленський висловив вдячність за допомогу, але закликав канцлера Фрідріха Мерца надати далекобійну зброю:

“Він знає, що я дуже хочу цього. Я вважаю, що цей пакет нам допоможе”.

На завершення, Зеленський підкреслив, що Україна не є тягарем для Альянсу, а, навпаки, посилює його:

“Україна посилює НАТО. НАТО не посилює Україну. НАТО забезпечує безпеку українцям — і це важливий сигнал для всіх. … У росіян, якщо подивитись на їхню армію, — 1,3 мільйона. І вони збільшують її до 1,5–1,6 мільйона. Без України сьогодні в Європі немає сучасної досвідченої армії, яка пройшла війну в таких масштабах, як армія Росії. Ось у чому суть”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку