Соціальна

Ціна війни: третій рік боротьби в Україні у цифрах

Україна переживає вже третій рік війни, яка щодня шокує світ своїми масштабами та жахливими цифрами. Кожна з них - це не лише статистика, але й людські життя і долі, що вже втрачені, зруйновані міста та села, розбиті надії і величезні збитки усюди.

За ці три роки бойових дій загинули сотні тисяч мирних жителів та військових, мільйони були вимушені покинути свої домівки, економіка неймовірно постраждала, а міста та села перетворилися на руїни. Кожна новина про обстріли, поранених та загиблих вражає, нагадуючи нам про невблаганність війни, яка триває далеко за межами заголовків.
ІА «ФАКТ» провело дослідження відкритих джерел інформації та показує головні цифри про те, як Україна переживає третій рік війни. Багато з цього також може показати, в якому напрямку можуть розвиватися події надалі.

1. Загиблі військові

Українські військові несуть найважчі випробування війни, їхні вчинки, самовідданість та мужність — це головне, завдяки чому ми зберігаємо нашу націю та державу. Згідно заяви Президента України Володимира Зеленського на прес-конференції офіційна кількість загиблих українських військових перевищила 31 000 осіб:
«31 тисяча українських воїнів загинули на цій війні. Не 300 000 і не 150 000, що б там не говорив Путін і його банда. Проте ці цифри — не просто статистика, а кожен окремий воїн, кожна жертва, кожна біль і величезна втрата для їхніх рідних та близьких», – заявив Зеленський.
Проте, реальні цифри залишаються невідомими і доволі багато воїнів вважаються безвісти зниклими, та аналізуючи слова свідків та учасників бойових дій свідчать про те, що реальна кількість загиблих українських військових може перевищувати 300 000 осіб.

Ціна війни: третій рік боротьби в Україні у цифрах

Інфографіка ІА “ФАКТ”

2. Загиблі цивільні

У серці України вибухає не тільки війна, але й безмежна туга за загиблими цивільними, серед яких є діти. Це сотні тисяч сліз, болючих спогадів, нерозповіданих історій, які заповнили дущі та серця українців. Це були чиїсь діти, батьки, брати, сестри, друзі, які тепер лише залишаються в пам’яті та молитвах.
«За два роки російської військової агресії в Україні загинуло понад 10 тисяч мирних мешканців, а понад 20 тисяч отримали поранення» – повідомляється в доповіді ООН з прав людини, яка була представлена у 22 лютого у Женеві. Документ також зауважує, що реальна кількість цивільних жертв в Україні, ймовірно, значно вища, і наслідки війни будуть зрозумілі і відчутні ще протягом багатьох поколінь. Офіційно, серед загиблих – 587 дітей.
Проаналізувавши інші джерела інформації, кількість загиблих в сотні разів перевершує офіційні дані, бо один лише Маріупіль, в якому загинули близько 87 тисяч людей, нагадує нам про безмежні втрати, що розгортаються перед нашими очима. І це лише одне місто, не враховуючи ще сотні інших населених пунктів, які опинилися у зоні війни, бойових дій чи окупації: Буча, Ірпінь, Бахмут, Гостомель, Соледар, Авдіївка, Купянськ та багато інших. Але навіть ці цифри не враховують того, що величезна кількість тіл загиблих досі залишаються під завалами та не знайдені, зниклі безвісти або не були виявлені після вибухів. Неофіційні дані вказують лише на те, що загиблих може бути понад 400 000.

Ціна війни: третій рік боротьби в Україні у цифрах

Інфографіка ІА “ФАКТ”

Такі приголомшливі цифри та статистика — це віддзеркалення безмірної трагедії, що відбувається в нашій країні. Нехай жертви цієї війни не будуть марною втратою, а стануть символом рішучості зберегти країну миру, гідності та розквітання. Нехай їхня пам’ять буде нашим величним закликом до дії, відданості та мрії про світле майбутнє, де війни й болю більше не буде.

3. Загиблі тварини під час війни

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Майбутнє під контролем: як мікрочипи можуть змінити наше життя

Війна викликає жертви, які часто залишаються поза полем видимості, серед них — беззахисні тварини. Під час воєнного конфлікту в Україні, жертвами стали не лише люди, а й численні тварини, які опинилися в зоні бойових дій. Багато з них потрапили в зону війни, були залишені без допомоги, забуті на полі бою та вбиті. Загибель тварин через війну не обмежується лише прямими наслідками обстрілів чи бомбардувань. Вона також включає в себе інші страшні наслідки, такі як голод, хвороби та травми, що стають на шляху їхнього пересування у зонах бойових дій.
Перерахувати реальну кількість загиблих тварин неможливо. Сотні спалених господарств, сотні зруйнованих ферм та підприємств, безліч згорілих стаєнь, десятки тисяч залишених без нагляду домашніх тварин у зоні бойових дій. Крім домашніх тварин, страждає величезна кількість диких, оскільки ліси постійно піддаються бомбардуванню, та активна війна відбувається навіть на водних територіях.
Коні, коти, собаки, корови, кози, свині, птахи, дикі тварини, морські мешканці – це просто неймовірна кількість смертей. І знову ж таки – лише приблизна.

Ціна війни: третій рік боротьби в Україні у цифрах

Інфографіка ІА “ФАКТ”

Однак, навіть у темряві війни, пробиває промінь надії. Добровольці, волонтери та організації з охорони тварин працюють не покладаючи рук цілодобово, щоб допомогти порятунку і лікуванню тварин, які потрапили в складні ситуації.

4. Українські біженці

Згідно з даними Управління Верховного комісара ООН у справах біженців станом на 2024 рік за межами України перебуває 6,479 мільйона біженців, та це – не просто цифри, а тисячі життів, що змушені були покинути все, що вони мали, в пошуках порятунку та безпеки.
Більшість з них – близько 5,809 мільйона українців отримали тимчасовий захист в європейських країнах. Ці люди будують своє життя з нуля, багато з них залишилися без сімей.
При вивченні неофіційних джерел також можна припустити, що кількість тих, хто покинув Україну, має значно більше значення. На це впливає безліч незаконних перетинів кордону, відсутність реєстрації кожного новоприбулого українця до Європи, США або іншої країни, велика кількість людей, які ще до війни опинилися за кордоном на відпочинку або у відрядженні, а також глобальний масовий виїзд на початку війни, коли через такі екстрені обставини прикордонні служби фізично не змогли б перерахувати й урахувати кожного.
Також важливо враховувати той факт, що багато людей виїхали в бік Росії та Білорусі, а їхня конкретна кількість залишається невідомою і тільки приблизною. Тому, враховуючи цілу низку цих факторів, можна передбачити, що кількість українців, що покинули країну насправді може перевищувати навіть 10 мільйонів людей.

Ціна війни: третій рік боротьби в Україні у цифрах

Інфографіка ІА “ФАКТ”

5. Зруйновані міста та населенні пункти

Реальність жорстокості війни, яка спалахнула на українських землях, перевершила всі прогнози. Повномасштабне вторгнення Росії в Україну стало величезною трагедією, бо на наших очах українські міста та села перетворилися в руїни, під кожною з яких залишається тінь безмірного горя та страждання.

Бої на українських просторах стають сценою жахливих кровопролитних дій, бо ракети, РСЗО та дрони не жаліють нічого, вони поцілюють на житлові квартали та мирні об’єкти, залишаючи за собою лише опалені руїни та смерть. Такі міста, як Авдіївка, Бахмут, Соледар, Мар’їнка – тепер лише назви, які мерехтять на карті, бо там не залишилося ні одного недоторканого будинку та ні однієї живої вулиці.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Життя з чистого аркуша: проблеми внутрішньо переміщених осіб  в Україні

У цьому безодні болю й розпачу найтяжче відчувають ті, чий дім став місцем розірваних мрій. За даними Київського університету економіки (KSE), який відстежує економічні втрати України від початку російської окупації, станом на 2024 рік загальна сума прямих збитків, завданих українській інфраструктурі, сягнула 155 мільярдів доларів США. Та це лише приблизна цифра безбудівельніх міст-привидів. Донецька, Київська, Луганська, Харківська, Миколаївська, Чернігівська, Херсонська та Запорізька області стали найзначущими свідками знущань війни, яка забрала не тільки будівлі, але й душі їхніх мешканців.
Понад 250 000 будинків в Україні були зруйновані або пошкоджені в результаті широкомасштабного вторгнення Росії. Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні уряду в п’ятницю, 3 травня.

«За час тотальної війни ворог зруйнував або пошкодив понад 250 000 будинків, близько 4 000 шкіл, понад 1 000 лікарень та багато інших об’єктів», – сказав прем’єр-міністр Шмигаль.
Тому, згідно з оцінкою RDNA-3, проведеною спільно зі Світовим банком, потреби у відновленні досягли більше 486 мільярдів доларів США.

Ціна війни: третій рік боротьби в Україні у цифрах

Інфографіка ІА “ФАКТ”

6. Знищенні автомобілі в Україні

У війні не лише страждають серця, але й сімейні вірні друзі на чотирьох колесах. Кожен знищений автомобіль — це не лише сталева купа, а й історія подорожей, спогади про перші поцілунки, серцебиття радості під час поїздок. Вони стали свідками безлічі життєвих мить, але тепер лежать розбитими на вулицях, а їхні блискучі кузови зморщені від уламків і залишаються лише незрозумілими силуетами минулого.
Приблизно 105 000 автомобілів було пошкоджено або знищено в результаті війни за даними Київської школи економіки, та загальний збиток склав 968 мільйонів доларів США, але ця оцінка не враховує кількість і вартість автомобілів на єврономерах, тому реальний збиток набагато вищий.
За неофіційними звітами, внаслідок бойових дій в Україні приблизно 500 тисяч автомобілів були повністю знищені або втрачені без можливості відновлення. Ще близько 300 тисяч автомобілів покинули території країни, тому у підсумку, близько мільйона машин вийшли з активного автопарку України внаслідок воєнних подій.

Ціна війни: третій рік боротьби в Україні у цифрах

Інфографіка ІА “ФАКТ”

Однак власник автівок продовжують мріяти про той час, коли знову почують звуки шин по асфальту, та знову відчують ту вільну свободу, яку дарує кожна подорож на власному авто. Навіть у війні треба знаходити силу і надію, що покращення прийде, і разом з цим — нові автомобілі, які наповнять міста життям.

Вивчивши глобальні цифри та величезну різницю між офіційними та неофіційними даними, можна зробити висновок про складність ситуації в Україні, яка змушена боротися з численними внутрішніми та зовнішніми викликами. Офіційні цифри можуть відображати лише малу частину того, що відбувається насправді, проте реальні відчуття болі народу в серцях має безліч сімей, які втратили своїх рідних, майно та житло. У кожного українця є страх перед невідомим, що пронизує кожну думку, проте такий аналіз реальної ситуації може дати приблизне уявлення про майбутнє нашої держави.destruction, war, ukraine

Україна потребує не лише підтримки та співчуття своїх громадян, але й дійсних зусиль з боку міжнародної спільноти, щоб піднятися з попелу, зцілити рани війни та побудувати мирне та процвітаюче майбутнє для свого народу. Нехай кожен день українців буде кроком до відродження, а кожне їх серце наповнене вірою в краще завтра!

3 Коментарі

  1. Так, страшні кроваві цифри, скільки сліз і горя приніс цей “руський мир”на нашу землю,а найстрашніше,що деякі тварюки багатіють на крові і живуть далі ,і крадуть далі,дійсно ,як ніж у спину віремо тільки у ЗСУ,нехай Господь береже нашіх воїнів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку