Точка зору

“Якщо 160 тисяч людей не прийдете мобілізуватися протягом наступних двох місяців, ми підписуємо капітуляцію”: Масі Найєм

Проблема мобілізації в Україні набуває особливої актуальності на тлі війни та зростаючого суспільного занепокоєння. Ц питання, а також ухилення від служби, широко обговорюються, адже багато українців опинилися перед вибором: захищати свою країну або ризикувати наслідками ухилення. Зараз державна політика в цій сфері викликає неоднозначну реакцію: з одного боку, вона спрямована на збільшення мобілізаційного резерву, але, з іншого боку, створює атмосферу, яка відштовхує навіть тих, хто готовий приєднатися до лав захисників.

Масі Найєм, ветеран війни та юрист, висловився на цю тему, підкреслюючи, що державна політика щодо мобілізації та ухилення має значні проблеми. Він зазначив, що зараз, у намаганні боротися з ухиленням, держава, по суті, прирівняла до ухилянтів усіх військовозобов’язаних, що суттєво знижує мотивацію навіть серед тих, хто хотів би мобілізуватися добровільно. Найєм вважає, що це неправильний підхід, який лише ускладнює ситуацію.

На думку Найєма, першочерговим кроком до правильної комунікації та мотивування громадян могла б стати чітко продумана і дієва ветеранська політика. Він наголосив, що ухвалення такої політики дозволило б українцям, особливо тим, хто розглядає можливість мобілізації, мати ясність щодо того, що їх чекає після повернення з фронту. Це дало б впевненість людям, що після поранення або закінчення служби держава забезпечить належне ставлення до них. Найєм підкреслив, що питання соціального захисту ветеранів і їхнього майбутнього має вирішуватися на законодавчому рівні, що надасть громадянам певність і відчуття підтримки.

Крім того, Найєм вважає за необхідне підвищити повагу до військової професії. Він підкреслив, що вшанування пам’яті загиблих та відновлення честі військової служби повинні стати важливою частиною державної політики. Наприклад, на його думку, було б важливо створити меморіал усім загиблим захисникам України, і при цьому не допустити, щоб на цьому проєкті нажилися корупціонери. Найєм вважає, що повага до пам’яті загиблих здатна підняти престиж військової служби, і це мотивувало б більшу кількість людей вступити до лав Збройних сил України.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Гра за правилами Трампа, слабкість Європи і нервова згуртованість перед новими викликами: європейські медіа про саміт НАТО в Гаазі

“Я дуже емоційна людина, я сказав би суспільству таке: “Якщо ви, 160 тисяч людей, не прийдете мобілізуватися протягом наступних двох місяців, ми підписуємо капітуляцію”. Тому що це чесна відповідь – ви ж не хочете воювати, але хтось це має робити”, – заявив Масі Найєм.

Таким зверненням він продемонстрував громадянам усю серйозність ситуації, наголосивши, що якщо вони не бажають воювати, то хтось інший повинен це зробити. На думку Найєма, чесний діалог із суспільством допоміг би відверто окреслити вибір, що стоїть перед країною.

Ветеран також звернув увагу на складність ситуації для тих, хто вже три роки перебуває на фронті. За його словами, служба стає важкою морально і фізично, і з кожним днем відчувається зростаюче навантаження. Найєм закликає суспільство замислитися над тим, що вони втратять, якщо фронт не витримає і лінія оборони впаде. Він вважає, що усвідомлення ризиків і втрат, які загрожують країні у випадку поразки, має стати головним мотиватором для тих, хто вагається щодо мобілізації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку