Коментарі юристів

Зміни в мобілізаційному процесі з 1 червня: на що очікувати українцям

З 1 червня в українців очікують зміни у мобілізаційному процесі, пов’язані з повноцінною версією застосунку “Резерв+”.

Які саме передбачаються зміни в мобілізаційному процесі, коментують юристи адвокатського об’єднання “Репешко і партнери”.

З 1 червня в Україні буде впроваджено електронний ВОД – військово-обліковий документ з QR-кодом, який буде мати таку ж саму юридичну силу, як і паперовий. Він буде доступний у мобільному додатку “Резерв+”. Включати він буде всю інформацію про військовозобов’язаного – ПІБ, дату народження, РНОКПП, дані про відстрочку, військове звання, спеціальність та результати медогляду. Перевіряти його зможуть працівники ТЦК та Нацполіції.

QR-код можна буде використовувати при перетині кордону. Відсканувавши його, перевіряючі органи отримають всю інформацію про військовозобов’язаного, призовника та резервіста, зокрема, відомості про звання, спеціальність, військовий облік, результати медогляду. Якщо проводити паралель, це буде щось подібне до того, що є зараз в застосунку “Дія”, завдяки якому людина може показати свої водійські права або паспорт у смартфоні.

Крім того, Міноборони розглядає можливість запровадження у додатку “Резерв+” онлайн-рекрутинг, де українці зможуть переглядати вакансії в ЗСУ, подавати заявку на обрану спеціальність, а також ознайомлюватися з обов’язками та вимогами до певної посади.

Нагадаємо, що чоловіки віком від 18 до 60 років, які не оновили дані з 17 квітня по 18 травня 2024 року, зобов’язані це зробити. Дані включають в себе: адресу місця проживання, контактний номер телефону, адресу електронної пошти та інші дані на вимогу. Після оновлення даних у військовий квиток буде вклеєно штрих-код з індивідуальним номером.

Також чоловіки віком від 18 до 60 років зобов’язані завжди мати при собі військово-облікові документи (військовий квиток, тимчасове посвідчення військовозобов’язаного або посвідчення про зняття з військового обліку). Перевіряти їх мають право співробітники ТЦК та поліцейські. При цьому чоловіки, які раніше отримали статус “обмежено придатний до військової служби”, повинні до 4 лютого 2025 року пройти повторну медкомісію, за результатами якої їм буде присвоєно статус “придатний” або “не придатний”.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Неочікувані адміністративні штрафи: що може обернутися покаранням без попередження (ч. 2)

Водночас чоловіки віком від 18 до 60 років, які проживають за кордоном, не зможуть скористатися консульськими послугами, поки не оновлять свої дані онлайн. Однак це не стосується випадків оформлення документів для повернення в Україну, консульських дій для дітей, допомоги у випадку арешту або позбавлення волі за кордоном. Крім того, військовозобов’язані чоловіки віком від 18 до 60 років не зможуть оформити внутрішній або закордонний паспорт у КП “Документ” за межами України, отримати можна лише сірий паспорт для українців, які опинилися за кордоном без документів.

До нас часто звертаються з питанням: хто зараз може вручати повістки і що буде за неявку до ТЦК?

Повістки мають право вручати: працівники ТЦК, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, представники виконкомів, керівники підприємств і навчальних закладів, а також представники ЖЕКів та ОСББ.

Неявка за повісткою вважається поважною лише в тих випадках, якщо цьому завадили стихійні лиха, хвороба призовника, військові дії, смерть близьких родичів або інші обставини, які підтверджені документально.

Про поважну причину неявки необхідно повідомити ТЦК протягом 3 днів з дати, зазначеної в повістці, а протягом тижня все ж таки з’явитися до ТЦК.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку