Точка зору

НМТ-2024: враженнями діляться випускники з Дніпра

Українські школярі проходять НМТ — національний мультипредметний тест. За підсумками складання екзамену абітурієнти зможуть вступити до вищих навчальних закладів.

Повномасштабне вторгнення уже третій рік поспіль вносить свої корективи у складання загальнонаціонального тестування. Раніше учні складали ЗНО — зовнішнє незалежне оцінювання, однак через безпекову ситуацію та складність проведення іспиту Міністерство освіти та науки запровадило новий формат. Школярі складають усі предмети в один день.

Особливості проведення НМТ-2024

Цьогорічне тестування відбувається під час основних і додаткових сесій, а саме 14 травня – 25 червня та 11 – 19 липня.

Абітурієнти проходять тестування з чотирьох предметів (три обов’язкові та один за вибором) в один день у тимчасових екзаменаційних центрах.

Усім школярам необхідно скласти українську мову, математику та історію України. Вибірковими предметами є українська література, одна з іноземних (англійська, німецька, французька, іспанська) мов, фізика, хімія біологія та географія.

За словами очільниці Українського центру оцінювання якості освіти Тетяни Вакуленко, найпопулярнішим предметом стала англійська мова.

“Англійська мова — беззаперечний лідер. Слідом за нею йдуть географія, біологія та українська література з доволі високими показниками. На жаль, фізика та хімія залишаються непопулярними серед учасників. Також невисокий попит мають інші іноземні мови — німецька, французька та іспанська”, — ділиться Тетяна Вакуленко в ефірі телемарафону “Єдині новини”.

У 2024 році мультитест триває 240 хвилин і проходить у два етапи. Протягом перших 120 хвилин абітурієнти проходять завдання з української мови та математики. Після 20-хвилинної перерви учасники мультитесту виконують завдання з історії України та обраного предмета.

Ситуація на Дніпропетровщині

Мультипредметний тест цьогорічні випускники складають в укриттях. Таке рішення ухвалила влада Дніпропетровщини задля того, щоб учні не відволікались на сигнали повітряної тривоги. Ми поцікавилися враженнями одинадцятикласників, які щойно склали НМТ.

Складання екзаменів в укриттях є дуже зручним нововведенням. Не треба нервувати, що іспит доведеться складати на додатковій сесії, — каже одинадцятикласниця Марина.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Чи можна вважати БРІКС противагою "глобального Заходу" та як трактувати участь у саміті генсекретаря ООН: европейська преса ділиться своїми думками
НМТ-2024: враженнями діляться випускники з Дніпра
Фото/ІА”ФАКТ”

Дівчині заважало те, що вона писала НМТ в укритті школи, де в цей же час знаходилися діти.

“Можливо, у них був табір. — розповідає дівчина. — Це дуже заважало зосередитися. Ти просто не знаєш, куди тобі дітися, дуже сильний галас”.

Абітурієнтці Дар’ї пощастило більше, адже її укриття було велике, тому діти, що теж були там, писати не заважали. За словами дівчини, в укритті був навіть генератор на випадок відключення електрики. Незважаючи на це труднощі під час написання усе ж таки були.

НМТ-2024: враженнями діляться випускники з Дніпра
Фото/ІА”ФАКТ”

“Серед усіх учнів в кабінеті тільки в мене двічі вимкнувся ноутбук, але інструктор мене заспокоїв та додав 10 хвилин, які я втратила”,  — додала Дар’я.

Інструктори пильнують за тим, аби кожен одинадцятикласник зміг скласти мультипредметний тест.

“Ми перевіряємо присутність учня, його документи, правильність розсадки. Також слідкуємо за порядком проведення процедури НМТ, фіксуємо початок і закінчення тестування. — розповідає цьогорічний інструктор Катерина.  — Труднощів майже не виникає, хіба що технічного характеру, з ними чудово справляється IT-спеціаліст”.

І все ж таки до організації процесу питання в одинадцятикласників були. Випускниця Марина зазначає, що найголовнішою проблемою тесту була його тривалість. Дівчина вважає, що краще було б зробити екзамен у декілька днів. Адже попри перерву, вона була виснажена і складати останній предмет було важко. Сумніви та тривога через втому починають переважати та заважають зосередитись.

Проте для випускниці Альони усе було навпаки:

“Спочатку я думала, що це щось неможливе – чотири години тестування, а коли саме опинилась там, то час дуже швидко пролетів,  — каже дівчина, — ще добре, що була перерва. Нас вивели в хол школи, ми могли скористатися телефоном, поговорити з одинадцятикласниками, які теж писали тест”.

Трохи інша ситуація була й у Дарії, інспектори вивели її разом з іншими учасниками тестування на подвір’я. Там вони могли перекусити, але не могли користуватись електронними девайсами. Саме тому дівчина ділилась разом із абітурієнтами враженням про перший блок.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Випускники-психологи в Харкові: плани на майбутнє в умовах війни (відео)

Загалом, дівчата майже повністю задоволені своїми результатами. Однак мають свої особисті думки про НМТ.

“Я все склала так, як готувалась, окрім англійської. Англійську вчу дуже довго, а іспит написала не дуже добре,” — розповідає Дар’я.

Ба більше, додала Марина, вона вкотре впевнилась, що результати НМТ, насправді, не відображають точно твоїх знань. Стрес, тривога та інші зовнішні фактори заважають зосередитись. Дівчина розповідає, що на пробних тестуваннях завжди мала гарні результати та загалом добре знала матеріал, але за результатами усе інакше:

“Я усі пробні тести писала на бали вище 187, тому очікувала високого балу з української мови. У результаті я написала її на 177. Я розумію, що це не мій рівень, — каже дівчина, — моя вчителька каже, що я знаю українську мову значно краще. Тому отримані бали нічого не значать”.

А от випускниця Альона вважає: дуже добре, що вона нарешті склала мультипредметний тест. Тепер дівчина вирішує, до якого університету вступити, та вважає великим плюсом те, що одразу ж знає свій бал. Їй тепер легше визначитись із вищим навчальним закладом.

Варто зазначити, що цьогорічна вступна кампанія стартує 1 липня. Участь у співбесіді чи творчому конкурсі можна буде зареєструвати з 3 до 25 липня включно. Їх проведення триватиме до 31 липня включно. До 9 серпня 2024 року будуть надані рекомендації щодо зарахування та оприлюднені списки рекомендованих на контракт. Остаточне зарахування завершиться до 30 серпня.

Валерія Шаляхіна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку