Політичні

Республіканцям чи демократам: кому кандидат-спойлер Кеннеді-молодший завдасть більше болю?

Роберт Ф. Кеннеді-молодший – племінник колишнього президента Джона Ф. Кеннеді, який також бере участь на президентських виборах у США 2024 року, викликає усе більше занепокоєння в штабах основних партій.

І республіканці, і демократи намагаються запобігти тому, щоб незалежна президентська кампанія Роберта Ф. Кеннеді-молодшого відтягнула від них виборців. І демократи , і республіканці стурбовані тим, що Кеннеді може стати “спойлером” і допомогти обрати їх опонента. Він балотується як альтернативний кандидат і веде активну передвиборчу кампанію на платформі, яка включає громадське здоров’я, екологічні проблеми та підзвітність уряду. Традиційну двопартійну систему РФК-молодший називає “сфальсифікованою” для американців.

Його прізвище не часто з’являється у порядку денному новин, адже перші шпальти затьмарили Трамп і Гарріс. Спроба взяти участь в дебатах, провальних для Байдена, була для РФК-молодшого невдалою. Його не запросили, що стало приводом для обуреної заяви:

“Американський народ хоче лідерів, які довіряють їм самим робити свій вибір. Натомість наші останні два президенти обмежують виборців у можливості обирати когось, крім них самих. Президенти Байден і Трамп висмоктали трильйони доларів з кишень працюючих людей, і американці заслуговують на те, щоб почути єдиного кандидата, який може притягнути їх до відповідальності”.

Цим єдиним кандидатом Роберт Ф.Кеннеді-молодший, звісно, вважає самого себе.

Чи може його участь у передвиборчих перегонах вплинути на президентські вибори в США 2024 року, потенційно залучивши голоси обох головних партійних кандидатів – Камали Гарріс і Дональда Трампа?

Певно, що так. Його риторика може знайти резонанс серед виборців, які не задоволені традиційними демократичними та республіканськими підходами, і це призведе до зміни електоральної динаміки.

Вагомість Кеннеді-молодшого засвідчує риторика представників основних партій, які вбачають у ньому небезпечного конкурента. Прихильники Байдена стурбовані тим, що відоме ім’я Кеннеді та його історія захисту навколишнього середовища можуть схилити лівих виборців. Не задоволені і республіканці. Дональд Трамп назвав його “набагато більш ліберальним, ніж будь-хто, хто балотується як демократ”.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  "Ядерне стримування": більше не стратегія, а небезпечна ілюзія

Електорат Кеннеді походить з числа «подвійних ненависників». Це ті виборці, які не люблять ані республіканців, ані демократів.  Таких американців, як показують опитування, приблизно чверть дорослого населення.

Історично  склалося так, що кандидати від третіх партій або незалежні кандидати мали потенціал відібрати голоси у кандидатів від основних партій, іноді впливаючи на загальний результат виборів.

Проте те, якою мірою Кеннеді зможе вплинути на голосування, залежатиме від різних факторів, включаючи охоплення його кампанії, суспільне сприйняття, висвітлення в ЗМІ та настрої виборців ближче до виборів.

Позиція РФК-молодшого є нестійкою, вона коливається у межах політичного спектру так, що не можна визначитися, тяжіє він до демократів чи республіканців. До того, як президент Джо Байден вибув із перегонів, два національні опитування NBC News показали, що Кеннеді користується більшою підтримкою Трампа. Втім інші опитування засвідчили, що Кеннеді, колишній демократ, чий батько балотувався в президенти від Демократичної партії в 1968 році, більше підтримується Байденом і шкодить Трампу.

Сам кандидат уважає, що може претендувати на голоси обох сегментів електорату, підкреслюючи, що і республіканці в особі Трампа, і демократи в особі Байдена заплямували свою репутацію, адже обидва президенти порушили американську традицію і вчасно “не відпустили владу”.

Практика участі нейтральних або незалежних кандидатів на виборах у США зазвичай не проходила безслідно для США. Мала наслідки та значення цієї практики для Америки:

Чому на політичному Олімпі США з’являються незалежні кандидати?

Вони активізуються тоді, коли електорат демонструє незадоволення основними партіями і радше переконаний у тому, що його інтереси і цінності, може краще представити хтось інший.

Нейтральні або незалежні кандидати можуть уводити в політичну риторику нові ідеї та перспективи, якщо вони зігноровані республіканцями та демократами. Свіжий подих в американській політиці може бути привабливим для певної частини електорату. Наприклад, зростання впливу лібертаріанства чи ідей захисту навколишнього середовища може бути ефективніше представлено незалежним кандидатом.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Протести та затримання: чому грузини не вірять у новообраного президента

“Треті особи” кидають виклик домінуванню двопартійної системи. Хоча політична система США здебільшого побудована навколо двох основних партій, незалежні кандидати нагадують виборцям і політикам про існування альтернативи.

Одним із значних впливів незалежних кандидатів є потенційний “ефект спойлера”, коли вони відбирають голоси в одного з головних кандидатів, потенційно змінюючи результат виборів. Це може мати особливий вплив на виборах, де ведеться гостра боротьба, як цьогоріч.

Наявність сильного незалежного кандидата може змусити основні партії вирішувати питання, які вони інакше могли б проігнорувати. Якщо незалежний кандидат отримує значну популярність у певному питанні, основні партії можуть скоригувати свої програми, щоб залучити зацікавлених у ньому виборців.

Незалежні кандидати також можуть вплинути на електоральну активність американців, пропонуючи більше можливостей вибору та роблячи вибори більш конкурентними. Це може призвести до підвищення громадського інтересу до виборчого процесу.

Загалом присутність незалежних або нейтральних кандидатів підкреслює динамічний характер американської демократії, де нові ідеї та рухи можуть впливати на політичний ландшафт і кидати виклик статус-кво політикуму.

У Довіднику для виборців на платформі USA Today можемо прочитати те, що цікавить нас найбільше – зовнішньополітичний курс РФК-молодшого і його ставлення до війни в Україні.

Зовнішня політика Кеннеді спрямована на те, щоб повернути війська додому, припинити накопичувати державний борг у конфліктах і покласти край тому, що він називає проксі-війнами. В Україні Кеннеді хоче покласти край стражданням українського народу, допомагаючи йому захищати свою країну. Однак він підтримує пошук дипломатичного рішення для встановлення миру в Україні, що одночасно передбачає повернення додому ресурсів США. Кеннеді ставить під сумнів те, чи нинішні зусилля Америки в охопленій війною країні служать для допомоги українцям чи це використання народу країни як “пішака, щоб послабити Росію”.

Тож бачимо, що позиція незалежного кандидата цілком збігається з баченням миру Трампом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку