Україна

В Україні планують модернізувати хрущовки

В рамках розробки нової житлової політики в Україні розглядається план модернізації хрущовок. За словами експертів, ремонт застарілого житлового фонду може значно продовжити його експлуатацію та покращити умови проживання людей.

Про це повідомила голова Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку і містобудування, очільниця партії “Слуга Народу” Олена Шуляк.

Київський архітектор Олег Гречух застерігає, що повторення “московсько-лужковського” досвіду, коли п’ятиповерхівки зносять, щоб збудувати на їхньому місці нові багатоповерхівки, в Україні не є виправданим. Він наводить приклад Чехії, Польщі та Німеччини, де старі будинки не руйнують, а проводять їх комплексне оновлення.

“На жаль, у нас ще збереглися комуністичні уявлення про житло,” – каже Гречух. – “Люди отримали безкоштовно квартири і вірили, що їхній під’їзд буде ремонтувати ЖЕК, а все за їхньою квартирою – державне. Люди не бажають брати на себе відповідальність, це проблема.”

Важливо розуміти, що весь багатоквартирний будинок, його комунікації, сходові клітини та під’їзди – це спільна власність мешканців. Саме тому модернізація хрущовок потребує активної участі та співпраці всіх власників квартир.

У межах підготовки програми Ukraine Facility (передбачає фінансування від ЄС на 50 млрд євро) Україна розробляє нову житлову політику. Законопроєкт з цього питання обіцяють показати впродовж наступних кількох місяців, проте деякі його аспекти вже публічно озвучили.

Голова Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку і містобудування Олена Шуляк зазначає, що ключовим питанням є пошук фінансування для модернізації. Вона наводить приклад Німеччини, де 40-70% коштів на ремонт отримували завдяки програмам державного кредитування реноваційних проєктів під низький відсоток. Це дозволило реконструювати понад 90 тисяч панельних будинків по всій країні.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Кабмін запускає нову експериментальну платформу для ЖКП

У Німеччині основний критерій вибору між реконструкцією і знесенням – рівень фізичного зношення будівлі,” – пояснює Шуляк. – “Якщо він перевищував 60%, будинок зносили, щоб побудувати на цій території новий. Якщо менше 60%, то допускалася реновація за допомогою надбудови додаткових поверхів, розширення площі квартир через перепланування, утеплення фасадів будинків і модернізації системи теплопостачання, установки енергоефективних склопакетів тощо.”

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку