Політична

Візит Блінкена до України: несподіванки і сигнали (відео)

14 травня Держсекретар США Ентоні Блінкен прибув до України, він став першим американським високопосадовцем, який завітав до Києва після ухвалення Конгресом виділення адміністрацією Джо Байдена $61 млрд на військові потреби Україні.

Які несподіванки приніс візит Блінкена? Чи є він історичним і знаковим?

  1. Держсекретар США вперше прибув до України з неоголошеним візитом. Однак до сих пір невідомо, що саме стало причиною безпрецедентної відкритості візиту, адже американці до останнього моменту готували його у звичній атмосфері таємності. Вони попереджали українські ЗМІ, які запрошували на висвітлення візиту, що інформація не має бути оприлюдненою, її слід використовувати тільки шляхом передрукування матеріалів американських медіа.

Однак, щойно потяг Блінкена прибув до Києва, Державний департамент США поширив серед журналістів інформацію про його візит майже до деталей щодо питань безпеки, які точно не мали ставати публічними.

  1. Держсекретар США вперше прибув до України з ночівлею, хоча до цього часу безпекові протоколи виключали таку можливість.
  2. Блінкен приїхав першим серед американських високопосадовців від 2022 року саме під час ускладнення військової ситуації, зокрема, в Харківській області.
  3. Блінкен став першим закордонним високопосадовцем, який виступав у Києві не у бомбосховищі, а у звичайній залі перед численною аудиторією студентів.
  4. Блінкен провів три раунди політичних переговорів (з Президентом України, прем’єр-міністром та представниками МЗС). Також він провів зустріч з активістами, які борються з корупцією (за їх позиціюванням), займаються судовою реформою та конфіскацією російських активів.
  5. Держсекретар США показав світу, що в Україні можна відпочивати, як звичайна людина, відвідавши піцерію та київський паб, тобто зробив певний сигнал віри в Україну.
Візит Блінкена до України: несподіванки і сигнали (відео)
Фото/Eduard Kryzhanivskyi/Press Service of Ministry of Foreign Affairs of Ukraine/Handout via REUTERS/Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба та державний секретар США Ентоні Блінкен розмовляють після робочого обіду в піцерії Veterano Pizza в Києві, Україна, 14 травня 2024 року

Які результати візиту?

  1. Ентоні Блінкен став першим американським високопосадовцем, який відкрито заявив, що метою США є перемога України. Для представника адміністрації Байдена це є доволі революційною заявою. Американський уряд більше двох років уникає будь-яких згадок про майбутню перемогу України, вживаючи фразу про те, що Україна “не має програти війну”, але вона є зовсім не тотожною.
  2. Блінкен публічно відмовився від заборони США щодо ударів ЗСУ по РФ. Вірогідно, в США усвідомили, що попередня риторика була помилковою, і Держсекретар, по суті, змінив рішення про те, чи вражати російські об’єкти американською зброю.

“Ми не заохочуємо та не надаємо спроможності для ударів за межами України, але врешті-решт Україна має робити рішення для себе самої, як вести цю війну”, – 2 рази заявив держсекретар під час візиту.

  1. Держсекретар США оголосив про надання Україні нового пакету допомоги на $2 млрд.
  2. Від коментарів щодо кадрових рішень команди Зеленського Блінкен показово утримався.
  3. Блінкен продемонстрував, що корупція, судова реформа та конфіскація російських активів в Україні є пріоритетними для США, та запросив у посадовців відповідні звіти.
  4. Керівник американської дипломатії відвідав потужності з виробництва українських безпілотників для ЗСУ, що має особливе значення, тому що США вирішили надати додаткову фінансову допомогу для виробництва озброєння в Україні.
  5. Блінкен показав своє опікування українською освітою, саме тому він виступав перед студентами Київського політехнічного інституту та маріупольського вишу, що евакуювалися до Києва. Однак у виступі, який тривав понад пів години, не містилося жодної конкретики щодо реформ та війни в Україні, але знову висловлювалося занепокоєння з приводу неї та обіцянки прийняти нашу країну в НАТО.
  6. Блінкен продемонстрував важливість експорту українського зерна, відвідавши логістичний комплекс у Вишневому – передмісті Києва.
  7. Держсекретар США відвідав компанію, яка виготовляє протези для військових з ампутованими кінцівками.
ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Коли й чому ми втратили безпеку

Крім того, Блінкен відвідав меморіал загиблим воїнам, Майдан та інші історичні місця. Під час своїх візитів Блінкен обіцяв надавати Україні всебічну допомогу.

Увечері Держсекретар США відвідав київський паб, де виступив із промовою і зіграв на електрогітарі та заспівав пісню “Rockin’ in the Free World” з альбому “Freedom”.

“Я знаю, що зараз дуже, дуже скрутний час, але ви повинні знати, що з вами США… Більшість світу з вами. Українці воюють не лише за Україну, але й за вільний світ. І вільний світ також із вами”, – заявив Блінкен.

Відео

Цей вчинок неоднозначно сприйняла громадськість: одним вечірній виступ сподобався, а у інших він викликав обурення в українських соцмережах та американських медіа. Блінкена звинуватили в недоречності вибору часу і місця для розваг, нагадали про те, що саме зараз Харків знаходиться під обстрілами, на Харківщині триває наступ Росії, точаться бої найвищої інтенсивності за багато місяців.

При цьому посил Блінкена про те, що Україна стала безпечнішою, лишився непоміченим більшістю українців, так само, як і символічність вибору ним пісні. Також поза увагою залишилося його вступне слово, в якому він висловив підтримку Україні та сказав про важкий для неї період, зокрема, для Харківщини. Примітно, що Держдеп не пояснив цю спірну ситуацію. Як пояснюють американські медіа, головним посланням Блінкена була фраза: “Я привіз до України сигнал: ви не на самоті!”.

Не дивлячись на певні позитивні моменти приїзду Ентоні Блінкена до України, складається неоднозначне враження. Цілком зрозуміло, що він приїхав не для відвідування історичних місць та виступу перед студентами. Безперечно, його публічні заяви були важливими, однак основна мета візиту і певні домовленості з українською владою залишилися поза зачиненими дверима. Якщо виходити з офіційних повноважень Блінкена, він відповідає за політичний діалог з Україною і реформи, тому США через цей візит дає сигнали, які для Києва є неприємними і незручними. Після нещодавнього схвалення бюджету допомоги Україні США має її давати в обмін на дієві реформи. Саме про них, вірогідно, і йшла мова на зустрічах Блінкена з Президентом та прем’єром України. Серед них, наприклад, ефективна боротьба з корупцією, перезавантаження Бюро економічної безпеки, судова реформа, які наразі не вирішуються належним чином.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Європейські вибори: шанс для України

Те, що США продовжують надавати військову допомогу ЗСУ та роблять свої підходи жорсткішими навіть за наявності певних політичних непорозумінь із Києвом, є позитивним сигналом. І навіть цього цілком достатньо для того, щоб зробити висновок про те, що візит Блінкена до України став корисним.

Для довідки:

За інформацією, що міститься у відкритих джерелах, пісня “Rockin’ in the Free World” народилася, коли Френк Сампедро – колега Ніла Янга (автора пісні) з гурту Crazy Horse перед одним із концертів сказав:

“Щоб там не було, нам не варто наближатися до Близького Сходу. Краще просто продовжувати веселитися в нашому вільному світі”.

Існує дві думки щодо того, в якому контексті була сказана ця фраза. Згідно з першою, до цього Френк розглядав фото з похорону іранського духовного лідера – аятоли Хомейні, під час яких публічно спалили американський прапор.

За другою – у 1989 році Ніл Янг дізнався, що його концерт у Радянському Союзі не відбудеться, і це його колега прокоментував так: “нам доведеться продовжувати грати… у вільному світі”.

Хай там як, автору пісні настільки сподобалася ця фраза, що він вирішив написати пісню з назвою “Rockin’ in the Free World”, що перекладається як “розваги у вільному світі” або “продовжуйте веселощі у вільному світі”. У своїй композиції Ніл Янг критикує той вільний світ, де є жорстокість, недбале ставлення до середовища, безнадійність тощо. Наприклад, в пісні розповідається про безпритульну жінку-наркоманку, яка викидає дитину в смітник, про те, що “наша рука добріше тримає кулемет”, про засмічення навколишнього середовища тощо.

Держсекретар США Ентоні Блінкен є великим прихильником Rock-n-roll.

На відео: У 2023 році Ентоні Блінкен зіграв на гітарі та заспівав пісню Мадді Уотерса 50-х років.

3 Коментарі

  1. [url=https://costavida.ru/]как получить вид на жительство Коста-Рики[/url]
    [url=https://costavida.ru/]Коста-Рика внж пмж[/url]
    https://costavida.ru
    [url=https://costarus.ru/]роды в Коста-Рике гражданство[/url]
    [url=https://costavida.ru/]миграция в Коста-Рика[/url]
    https://costarus.ru
    [url=https://costavida.ru/]гражданство за инвестиции Коста-Рика[/url]
    [url=https://imigrantos.ru]как получить вид на жительство в Коста-Рике[/url]
    [url=https://costavida.ru/]русские пмж Коста-Рика[/url]
    [url=https://costarus.ru/]переехать в Коста-Рику на пмж[/url]
    [url=https://costavida.ru/]гражданство Коста-Рики по рождению ребенка[/url]
    https://imigrantos.ru

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку