Діти війни

300 тисяч школярів планують повернути до очного навчання, але МОН не знає, скільки шкіл не мають укриттів

Міністерство освіти і науки (МОН) презентувало нову політику під назвою “Школа офлайн”, спрямовану на повернення до очного навчання 300 тисяч школярів. Цей крок, за словами представників МОН, спрямований на підвищення якості освіти в Україні.

“Школа офлайн” є частиною наказу МОН №850 від 13 червня 2024 року. Документ передбачає нові умови та порядок здобуття загальної середньої освіти у комунальних закладах в умовах воєнного стану. Зміни набудуть чинності з 1 вересня 2025 року.

На даний момент майже мільйон дітей навчаються дистанційно: близько 600 тисяч в Україні та майже 400 тисяч за кордоном. МОН стверджує, що дистанційна форма навчання не дозволяє дітям повноцінно соціалізуватися, а часті відключення електроенергії ускладнюють навчальний процес. За даними МОН, держава виділила 2,5 мільярда гривень на будівництво укриттів, і вже фінансовано 57 проектів, які дозволять забезпечити безпечне навчання для 25 тисяч дітей. Однак потреба в укриттях набагато більша – необхідно побудувати ще 165 укриттів у восьми прифронтових та прикордонних областях.

У разі неможливості будівництва укриттів, громади будуть закуповувати автобуси для підвезення дітей до шкіл з наявними укриттями. На ці потреби уряд виділив 1 мільярд гривень. Крім того, будуть закуповуватися гаджети для учнів та вчителів, які не можуть повернутися до очного навчання. Їхню потребу визначать на початку навчального року.

Навчання для внутрішньопереміщених дітей

Згідно наказу МОН №850 діти, які були змушені переїхати через війну, повинні навчатися у школі за місцем перебування. Для переведення дитини в нову школу необхідно:

  • Перевірити наявність вільних місць на сайті Інституту освітньої аналітики.
  • Подати заявку в обрану школу.
  • Поінформувати свою поточну школу про переведення.

Якщо в новій школі немає укриття чи вільних місць, учні зможуть продовжити дистанційне навчання у своїй школі за умови, що в класі буде мінімум 20 дітей. В іншому випадку дитину переведуть до іншої школи, яка забезпечує дистанційне навчання.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Повернення українських дітей з ТОТ є вкрай складним процесом: ГУР

Нові вимоги до дистанційного навчання

МОН вводить нові вимоги для дистанційної роботи шкіл:

  • Мінімум 20 учнів у класі.
  • Наявність щонайменше одного класу для всіх років навчання: з 1 до 9 або з 5 до 11 класу.
  • Синхронне навчання з використанням цифрових інструментів.

Дистанційні класи можуть функціонувати у повністю дистанційних школах або у школах, які працюють очно або за змішаною формою.

Нові формати для ТОТ

Для дітей, які перебувають на тимчасово окупованих територіях, вводяться нові формати навчання, включаючи індивідуальне навчання (педагогічний патронаж):

  • Учитель підлаштовує графік навчання під можливості та потреби учня.
  • Навчання проводять вчителі, до яких дитина звикла.
  • Збільшується кількість годин на консультування учнів.

Якщо школа на тимчасово окупованій території відповідає вимогам для дистанційних класів, дитина може продовжити навчання в ній.

Діти за кордоном

Діти, які перебувають за кордоном, часто навчаються одночасно у місцевих школах та українських, отримуючи таким чином подвійне навантаження. Щоб уникнути цього, МОН запровадило українознавчий компонент. Це предмети, які діти зможуть вивчати дистанційно – українська мова та література, історія України, захист України, географія тощо. Водночас інші предмети з іноземних шкіл перезараховуватимуть.

Забезпечення укриттями

Однією з основних умов роботи шкіл в очному режимі є наявність укриттів, що є логічним в умовах війни. На запит ZN.UA, у відомстві зазначили, що в Україні у закладах загальної середньої освіти є 10 111 укриттів. Проте, скільки шкіл не мають укриттів, МОН не знає, не проводить відповідних обстежень та не є розпорядником цієї інформації.

Міністерство освіти і науки запевняє, що знає про проблему з укриттями та працює над її вирішенням у прифронтових і прикордонних районах. Одним із шляхів її вирішення вважає державну субвенції на побудову укриттів, вже затверджено 57 проєктів для восьми прифронтових та прикордонних областей України.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  В Україні планують підвищити виплати при народженні дитини: нова ініціатива в контексті демографічної кризи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку