Точка зору

Німеччина запроваджує прикордонний контроль: що про це думають в сусідніх країнах

З наступного тижня Німеччина має намір запровадити контроль на всіх своїх кордонах. Міністр внутрішніх справ Ненсі Фезер обґрунтувала це рішення прагненням обмежити нерегульовану міграцію та посилити захист від тероризму та транскордонної злочинності. Крім того, стануть можливі “відмови у в’їзді, що відповідають європейському законодавству”.

Європейські ЗМІ обговорюють можливі наслідки, які стосуватимуться не лише ФРН.

Le Soir – Бельгія. Глави країн та урядів ЄС діють під впливом паніки, – з такою критикою виступає брюссельська Le Soir:

“З такими урядами при владі не потрібні ніякі ультраправі: керівництво АдГ не пропустило можливості познущатися з демократів, які, мовляв, нарешті реалізують ту саму політику , яку ми вимагали десять років. Європейський міграційний пакт, який далекий від досконалості, але забезпечує справедливий перерозподіл біженців між країнами, що приймають, був відправлений в брухт відразу ж після прийняття.

Тиск виборів і страх перед ультраправими або ультралівими силами змушують можновладців носитися в паніці, подібно до обезголовленої курки, а мігрант тут служить лише вентилем”.

Die Presse – Австрія. Неконтрольована міграція має потенціал для розколу ЄС, – вважає віденська Die Presse:

“Німеччина протягом багатьох років відігравала роль зразкової європейської держави, але тепер чаша переповнилася. Терористична атака у Золінгені… стала поворотним моментом для ФРН. … Якщо Німеччина зачинить кордони або розробить якийсь оперативний механізм для пропуску або непропуску мігрантів безпосередньо на кордоні, то слід очікувати на ефект доміно, який може валом докотитися аж до зовнішнього кордону ЄС. …

Якщо Німеччина зуміє хитрістю обійти законодавство Євросоюзу, то ціна буде високою: тоді кожен буде вільний робити те, що заманеться. Чекати, доки до влади в Європі прийдуть ультраправі, теж не варіант. Щось має статися. Нерегульована міграція лягає на європейські країни непосильним тягарем”.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  "30-40% роботи ТЦК можна перевести в онлайн-режим": Олег Симороз

taz, die tageszeitung – Німеччина. Берлінська taz застерігає від небезпек можливого ефекту доміно:

“Коли мова заходить про цю тему, всі заводяться з півоберту. Торік Австрія – більш-менш без шуму та пилу – прийняла назад від Німеччини понад дванадцять тисяч людей. Але тепер, у ході виборчої кампанії та після гучних суперечок, які ми спостерігали у Берліні, такій практиці планується покласти край.

А що буде згодом? Інші держави можуть взяти таку поведінку як приклад для наслідування. Результатом може стати каскад закриття кордонів та відмов у в’їзді – аж до зовнішніх кордонів Євросоюзу, де за фактом вибухне хаос і продовжиться зростання невдоволення партнерами по ЄС. … Якщо настрої в Євросоюзі й надалі розпалюватимуться через проблему біженців, то це, безперечно, ще сильніше послабить співтовариство. Як ми розуміємо, момент для цього найневідповідніший”.

Tygodnik Powszechny – Польща. Варшавський тижневик Tygodnik Powszechny розмірковує:

“Основи політики, яку Ангела Меркель проводила протягом останніх 20 років, тепер лежать у руїнах. Відносини з Росією завершились у день вторгнення Росії до України. Нинішній голова ХДС Фрідріх Мерц має намір закрити кордони, які Меркель широко відкрила у 2015 році. А погані новини від концерну VW змушують нас засумніватися у німецькій економічній моделі.

Але проблеми, з якими стикається Німеччина, – це і проблеми всього континенту. Це проблеми польських кордонів, на яких відчувається зміна міграційної політики Берліна. Це проблеми польських постачальників та заводів, які живуть за рахунок замовлень німецьких концернів. Це проблеми польської військової стратегії – у тому випадку, якщо німці вирішать скоротити підтримку Києва”.

Der Nordschleswiger – Данія. Протягом останніх років датський уряд кілька разів запроваджував прикордонний контроль – причому під різними приводами. Нинішнє рішення Німеччини лише зацементує подібну практику, – такі побоювання висловлює датський німецькомовний портал Der Nordschleswiger:

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  "Без змін у критерії визначення критичності підприємств справедливого балансу між економікою і мобілізацією не буде": Максим Козицький про бронювання

“Хоча за офіційною інформацією [заявлений Німеччиною прикордонний контроль] і є тимчасовим, зрештою це оголошення означає кінець вільного пересування Євросоюзом. … І відтепер можна буде вказувати пальцем: дивіться, адже Німеччина теж займається контролем. … Звичайно, десь контроль, можливо, і не буде продовжено, але десь він обов’язково збережеться, а вже на німецько-датському кордоні, принаймні з датського боку, і поготів”.

Neue Zürcher Zeitung – Швейцарія. На думку Neue Zürcher Zeitung, контролю на кордонах недостатньо:

“Німеччина має значно збільшити кількість депортацій, а отже, посилити дипломатичний тиск на країни, які відмовляються співпрацювати у справі повернення своїх громадян. Хоча останнім часом статистика показує рух у правильному напрямку, цього ще недостатньо. Іноземці, яким наказано залишити країну, більше не повинні отримувати державну допомогу – у крайньому випадку їм повинен покладатися якийсь обумовлений у законодавстві мінімум.

А головне, уряд у Берліні має бути готовим продовжити реформу індивідуального права на статус політичного біженця на європейському рівні. Адже це право безнадійно застаріло і є сьогодні загрозою – не тільки для Німеччини, але в першу чергу саме для неї”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку