Діти-біженці можуть пройти скорочений курс навчання за українською програмою
Наразі у школах за кордоном навчається близько 400 тис. українських дітей. Учні, які вимушені були покинути країну через війну, паралельно продовжують навчання і в українських школах (дистанційно, екстернатно або за сімейною формою навчання). Це створює підвищене навантаження для дітей, які часто переживають стрес через переїзд та необхідність адаптації в новій країні. Міністерство освіти і науки запроваджує кроки для зменшення завантаженості учнів.
Такі загальні предмети, як математика, хімія, біологія можна не перескладати в українських школах – оцінки за них автоматично переносяться з табеля дитини у закордонній школі. Що ж до питомо українських предметів (українська мова та література, історія України, географія), то МОН створило скорочений курс, який має допомогти дітям швидше засвоїти основні пункти програми.
Також курси підходять для дітей з окупованих територій та учнів, які з тих чи інших причин змушені були пропускати навчання.
“Програми можна застосовувати у класах для надолуження освітніх втрат, орієнтованих на школярів 5–11 класів, які потребують додаткових занять, щоб опанувати матеріал з основних предметів та надолужити те, що учні пропустили через війну. Їх також можуть використовувати організації та установи, які займаються надолуженням освітніх втрат під час перебування дітей у таборах та/чи в недільних школах”, – повідомили у Міністерстві освіти і науки України.
Учителі, які працюватимуть з дітьми за скороченою програмою, мають право адаптовувати і змінювати курси, враховуючи освітні потреби учнів.
Переглянути матеріали курсів та методичні рекомендації до них можна за посиланням – https://mon.gov.ua/storage/app/uploads/public/664/e09/f80/664e09f80b56e703629336.pdf