Political

Australia introduces new plan to help refugees in the Asia-Pacific region

За даними ООН, на кінець 2023 року понад 117 мільйонів людей були вимушено переміщені зі своїх домівок через переслідування, конфлікти, насильство та порушення прав людини. Це найвищий показник за останні десятиліття, що свідчить про постійне зростання кількості вимушених переселенців. Більшість з них знаходяться в країнах з низькими та середніми доходами, які приймають три чверті знедолених мігрантів. Наприклад, Ліван, який вже давно лідирує серед країн за кількістю людей, які шукають притулку, на душу населення, прийняв більше 1,5 мільйона сирійських біженців.

Це створює значні виклики для міжнародної спільноти, яка повинна забезпечити допомогу та підтримку цим людям. У цьому контексті дуже своєчасною видається нова гуманітарна політика Австралії, представлена прем’єр-міністеркою Австралії Пенні Вонг під час її промови перед Університетом Тасманії.

Пенні Вонг відома своєю роботою в області зміни клімату, енергоефективності та фінансового регулювання. Вона була першою жінкою, яка обіймала посаду Міністра зміни клімату в 2007 році.

У своїй доповіді вона підкреслила зростаюче нехтування міжнародним гуманітарним правом і закликала уряд припинити вогонь в Газі та Лівані. Проте її промова була перервана пропалестинськими прихильниками, які закликали уряд вжити рішучих заходів проти ізраїльського уряду.

Актуальність нової гуманітарної політики

Розробка нової гуманітарної політики має глобальний сенс, оскільки підкреслює труднощі у досягненні світовим співтовариством єдності у гуманітарних питаннях. Пенні Вонг підкреслила важливість дотримання міжнародного гуманітарного права, що є ключовим для забезпечення глобальної безпеки та стабільності. Її заклик до припинення вогню в регіоні підкреслює необхідність міжнародної співпраці для вирішення гуманітарних криз.

Утім, промову прем’єр-міністра було перервано пропалестинськими прихильниками, які закликали уряд вжити рішучих заходів проти ізраїльського уряду, а не висловлювати занепокоєння. У роликах, трансльованих ABC, можна почути репліки з аудиторії на кшталт: “Що нам зараз потрібно, так це лідери, які мають опору – які готові робити щось, що не просто розмови”…”У вас були шанси на національному та міжнародному рівнях змінити те, що відбувається в Лівані, у Палестині… на ваших руках кров”.

В інтерв’ю ABC Radio Tasmania Вонг прокоментувала: “Деякі речі, які говорили і кричали, були неправдою. Одним із прикладів є заклик припинити бомбардування Лівану. Ми закликаємо до припинення вогню в Лівані”.

Пріоритети нової гуманітарної політики Австралії

Нова гуманітарна політика уряду Австралії зосереджена на трьох пріоритетах. Передусім, це розвиток готовності та співпраця з міжнародними партнерами для зменшення впливу потрясінь; реагування на кризи та катастрофи шляхом негайної та довгострокової підтримки постраждалих, а також зміцнення міжнародної гуманітарної системи та дотримання міжнародного гуманітарного права.

See also  "Right-wing" protests against "left-wing" continue in Great Britain

Австралія виділить 5 мільйонів доларів на підтримку Азіатсько-Тихоокеанського регіонального гуманітарного фонду, який створено для надання швидкої та ефективної допомоги у разі гуманітарних криз і катастроф у регіоні. Його мета – підтримка гуманітарних працівників, забезпечення швидкої допомоги постраждалим громадам і посилення готовності до майбутніх криз.

За словами Пенні Вонг, нова політика не лише про порятунок життів, а й про захист миру, стабільності та процвітання. Нова політика ґрунтується на відносинах і партнерстві, забезпечуючи більш сильну підтримку під час лих.

Так, одне з положень політики наголошує на тому, що завчасне зберігання гуманітарних товарів дозволяє країнам швидко реагувати на катастрофи без залежності від міжнародної допомоги. Австралія з партнерами створили Pacific Humanitarian Warehousing Program для покращення готовності острівних країн Тихого океану та Тимор-Лешті до катастроф через будівництво та модернізацію складів.

Ефективній підготовці сприяє залучення місцевих громад, які найкраще розуміють свої потреби, та врахування різних груп населення (жінки, діти, люди з обмеженими можливостями, ЛГБТКІА+). Співпраця з урядами країн Індійсько-Тихоокеанського регіону оптимізує управління ризиками та підготовки до стихійних лих, використовуючи традиційні знання та науку.

Допомога біженцям рохінджа та їх приймаючим громадам

Після насильства в М’янмі у 2017 році близько 700 000 рохінджа втекли до Кокс-Базару в Бангладеш, де зараз знаходиться найбільший у світі табір для біженців з понад 1 мільйоном людей. Австралія є одним із найбільших донорів, що забезпечує їжу, воду, житло, освіту та медичні послуги. Особлива увага приділяється підтримці людей з обмеженими можливостями та їх участі у прийнятті рішень.

Оскільки кризи частішають, Австралія робить фінансування гнучкішим, щоб допомога була ефективною та своєчасною. Для швидкого реагування на гуманітарні потреби, зменшення ризиків для найбільш вразливих груп, таких як жінки, діти та ЛГБТКІА+ особи, країна підтримує об’єднані фонди. Ключовим напрямком для покриття прогалин у фінансуванні та покращення стійкості громад визнано використання інновацій та співпраця з приватним сектором.

Ефективне реагування на кризи та катастрофи

Австралія підтримує “Глобальний договір про біженців” і надає практичну підтримку. У звіті, представленому прем’єр-міністеркою, декларується готовність зеленого континенту забезпечувати швидку та надійну гуманітарну допомогу у разі катастроф у колаборації з урядами-партнерами. Автори нової політики наголошують на тому, що спираються на експертизу з логістики та технічної підтримки від уряду, громадянського суспільства та приватного сектору, та дотримуються принципу “не нашкодити”, мінімізуючи екологічний вплив.

See also  “America First": Why Europe Fears Trump's Election

Варто зазначити, що у Азіатсько-Тихоокеанському регіоні люди мають у 6 разів більше шансів постраждати від катастроф. Тихоокеанські острови часто страждають від циклонів і землетрусів, тому Австралія надає багаторічне фінансування для будівництва укриттів і розробки програм евакуації. Бангладеш регулярно стикається з повенями, і австралійське фінансування допомагає розширювати системи раннього попередження та укріплення берегової лінії. Під час кризи в М’янмі Австралія підтримувала гуманітарні організації, надаючи їм засоби для швидкої допомоги біженцям і будівництва тимчасових укриттів.

Важливу роль відіграє міжнародна адвокація країни, що включає співпрацю з ООН та іншими міжнародними організаціями для вироблення політик, спрямованих на покращення готовності до катастроф і координації гуманітарної допомоги.

Підтримка гендерної рівності

Австралія стурбована масштабами сексуального та гендерного насильства під час збройних конфліктів для контролю. Вона прагне активніше запобігати цим загрозам. Австралія інвестуватиме в участь жінок у мирних процесах через Порядок денний ООН “Жінки, мир і безпека” для підтримки гендерної рівності в умовах збройних конфліктів зелений континент забезпечуватиме участь жінок у мирних процесах та переговорах для створення більш справедливих і стійких угод, а також інвестування в програми, що надають захист та підтримку жінкам і дівчатам, постраждалим від насильства під час конфліктів.

У новій гуманітарній політиці особливу увагу приділено наданню освітніх програм для підвищення обізнаності щодо гендерної рівності та прав жінок у зонах конфлікту, моніторингу випадків сексуального та гендерного насильства, а також публікації звітів для привернення уваги міжнародної спільноти до цієї проблеми.

Зміцнення міжнародної гуманітарної системи

Міжнародна гуманітарна система важлива для безпечної доставки допомоги, але вона перевантажена. Збройний конфлікт продовжує зростати, ускладнюючи допомогу постраждалим. Австралія сприяє дотриманню міжнародного гуманітарного права, що забезпечує захист цивільних осіб та гуманітарного персоналу. Вони були одними з перших підписантів Женевських конвенцій і ратифікували всі 3 додаткових протоколи, що забезпечують захист цивільних осіб і гуманітарного персоналу під час збройних конфліктів. Австралія регулярно надає фінансову підтримку різним гуманітарним організаціям, таким як ООН, Червоний Хрест і іншим міжнародним агенціям, щоб забезпечити оперативне реагування на гуманітарні кризи.

Країна інвестує в програми навчання для гуманітарних працівників, забезпечуючи їх навичками та знаннями, необхідними для роботи в умовах криз. Зелений континент бере участь у міжнародних миротворчих операціях, направляючи військові та цивільні контингенти до регіонів, охоплених конфліктами, для підтримки миру та безпеки. А також активно працює на міжнародному рівні, закликаючи інші країни дотримуватися норм міжнародного гуманітарного права та забезпечувати захист цивільних осіб у конфліктах.

Автори нової политики переконані: поважати міжнародне гуманітарне право – це юридичне зобов’язання, яке не можна відкинути.

Тетяна Морараш

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Articles

Back to top button