Економічні

Ажіотаж навколо штучного інтелекту знизився: акції яких галузей в топі

З моменту свого зростання, особливо з 2010-х років, акції технологічних компаній впевнено лідирують на фондовому ринку. Цей тренд значно посилився під час пандемії COVID-19, коли такі гіганти, як Apple, Microsoft, Amazon, Google і Facebook, продемонстрували вражаюче зростання завдяки збільшенню попиту на цифрові послуги та продукти.

Основні фактори, що сприяли домінуванню технологічних компаній, очевидні. По-перше, це справжній ажіотаж навколо штучного інтелекту (ШІ) та інновацій, пов’язаних із ним. По-друге, зростання попиту на цифрові рішення у різних сферах, а також активне розширення технологічних компаній на міжнародні ринки. Не менш важливими є значні інвестиції в дослідження та розробки.

Здавалося, що бум ШІ забезпечить акціям “Чудової сімки” стабільне зростання і надалі закріпить їх позиції в авангарді фондового ринку. Однак динаміка ринку зазнала змін. Інвестори почали насторожено сприймати значні витрати великих технологічних компаній на розробку ШІ. Їхній оптимізм викликало зниження показників інфляції, що змусило Федеральну резервну систему США нарешті знизити процентні ставки. Багато інвесторів, спостерігаючи ознаки економічної стабільності, переконалися, що центробанку вдалося контролювати ціновий тиск, не доводячи економіку США до рецесії. Це стало сигналом для ринку про можливість поповнити інвестиційні портфелі новими активами, які, на думку багатьох інвесторів, стали занадто залежними від акцій кількох великих технологічних компаній.

І буде останній першим

У третьому кварталі поточного року широкі сегменти ринку – від комунальних послуг до промисловості та фінансів – перемогли потужний технологічний сектор, – стверджує компетентне видання.  При чому цінні акції перемагають акції зростання. Тут варто пояснити, що цінні акції  – value stocks –  і акції зростання – growth stocks – відрізняються за своїми характеристиками та інвестиційними стратегіями.

Цінні акції зазвичай торгуються за ціною, нижчою за їхню внутрішню вартість. Вони можуть мати низькі співвідношення ціни до прибутку (P/E), високі дивідендні доходи або низькі співвідношення ціни до балансової вартості. Інвестори вважають, що ці акції недооцінені ринком і мають потенціал для зростання в майбутньому.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Голова НБУ: Емісія гривні – це шлях в нікуди, але чи є альтернатива?

Акції зростання належать компаніям, які очікують значного зростання прибутків у майбутньому. Вони часто реінвестують свої прибутки для подальшого розвитку, тому можуть не виплачувати дивіденди.

Коли говорять, що цінні акції перемагають акції зростання, це означає, що в певний період часу цінні акції показують кращі результати на ринку порівняно з акціями зростання. Це може бути пов’язано з різними економічними умовами, такими як підвищення процентних ставок або економічна нестабільність, коли інвестори шукають більш стабільні та менш ризиковані інвестиції.

Отже, акції з малою капіталізацією вийшли зі свого заціпеніння, щоб залишити свої аналоги з великою капіталізацією в пилу.

“Magnificent Seven” зійшла з п’єдесталу фондового ринку

Це знаменує значну зміну в порівнянні з першою половиною 2024 року, коли акції технологічних компаній, керовані ентузіазмом щодо штучного інтелекту, лідирували на ринку.

Великі технологічні компанії, включно з Microsoft, яка входила до групи “Чудової сімки” великих технологічних акцій, зазнали відступу протягом цього періоду. “Чудова сімка” технологічних акцій включає сім найбільших і найвпливовіших технологічних компаній, які суттєво впливають на ринок. Це Apple, Microsoft, Amazon, Alphabet (батьківська компанія Google), Meta Platforms (колишній Facebook), Tesla Inc та Nvidia.

Ажіотаж навколо штучного інтелекту, який підштовхнув ринок на початку року, зменшився. Ця зміна пов’язана зі стійкою високою інфляцією, яка пом’якшила очікування, що Федеральна резервна система США почне знижувати процентні ставки.

На фондовому ринку склалася тенденція, коли інвестори диверсифікують свою увагу за межі лише акцій штучного інтелекту та технологій, що відображає більш збалансований підхід у відповідь на економічні умови.

Комунальні послуги, промисловість та фінанси лідирують на ринку

Експерти вважають, що інвесторам варто перейти до більш зваженого та поінформованого підходу до інвестування, враховуючи мінливий ринковий ландшафт, економічні показники, інфляцію та політику Федеральної резервної системи. Згідно з останніми даними, у третьому кварталі 2024 року комунальні послуги, промисловість та фінанси дійсно перевершили технологічний сектор.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Оборонні бюджети зростають: чи можливий мир у світі?

Сектор комунальних послуг демонструє стабільне зростання, яке стало можливим завдяки підвищеному попиту на енергію та водопостачання, особливо в умовах глобальних змін клімату. Промислові компанії виграли від збільшення інвестицій в інфраструктуру та виробництво, що позитивно вплинуло на зростання їхніх акцій. Фінансовий сектор також отримав вигоду від підвищення процентних ставок, що підсилило прибутковість банків та інших фінансових установ.

“Дійсно виглядає так, ніби ФРС робить м’яку посадку”, – заявила головний ринковий стратег і портфельний менеджер F.L.Putnam Investment Management. – “Ми вважаємо, що розширення ринку за межі “Чудової сімки”, швидше за все, продовжиться”. Компанія нещодавно інвестувала в акції промислової компанії Trane Technologies, вважаючи, що акції будуть добре розвиватися, якщо економіка уникне рецесії.

Аналітика, запропонована виданням, унаочнює, що інші сектори, окрім технологій, працюють добре, і тому варто розглянути можливість диверсифікації своїх інвестиційних портфелів, а не зосереджуватися виключно на акціях штучного інтелекту та технологій.

В умовах мінливого фондового ринку акції штучного інтелекту, які раніше були в авангарді інвестиційного буму, поступилися місцем комунальним послугам, промисловості та фінансам. Серед основних факторів, що вплинули на цю динаміку, можна відзначити зниження оптимізму навколо витрат на розвиток технологій та ознаки економічної стабільності, які спонукали інвесторів диверсифікувати свої портфелі.

Цінні акції, які зазвичай торгуються за ціною нижчою за їх внутрішню вартість, продемонстрували кращі результати порівняно з акціями зростання. Це свідчить про зміну інвестиційних стратегій та переорієнтацію інвесторів на більш стабільні та менш ризиковані активи в умовах зростаючої інфляції та невизначеності на ринку.

Експерти рекомендують зважений підхід до інвестування, враховуючи нові економічні реалії, що можуть відкрити нові можливості для інвесторів у секторах, які традиційно не отримували такої уваги, як технології. Це підкреслює важливість диверсифікації інвестиційних портфелів, аби максимально використати потенціал різних галузей у контексті змін на фінансових ринках.

Тетяна Морараш

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку